Політика

Генерал Армії Крайової зустрічається разом з міністром пропаганди Німеччини в далекому 1936 році. Фото

Хто це у нас тут на фото? Може Гебельс тисне руку комусь із лідерів ОУН чи УПА? Ні…

В переддень трагедії в Павлокомі, Львівська галерея мистецтв презентує у Львові виставку дружини Тадеуша Бур-Коморовського, який в 1943 році видав наказ “про відплату українським поселенням під час волинської різанини” (Wiki PL).

Можливо, ми б навіть не звернули на це увагу, але є одне але… коли суть приховати важко. Львівська національна галерея мистецтв вважає генерала Тадеуша Бур-Коморовського, головного коменданта Армії Крайової, “легендарним” (!!!) Хм… То з якою ж нацією асоціює себе ця національна галерея?

А тепер – хвилинка історії

Так от, цей “легендарний” Тадеуш Бур-Коморовський у листопаді 1943 року видав наказ про початок операції “Буря”. Метою якої було зайняти великі міста Західної України, задля демонстрації приналежності західноукраїнських земель до Польщі.  Друзі-історики кажуть, що і сама пані Ірена була членкинею АК

І це я просто навіть не буду нагадувати про звірські каральні операції АК на Волині. “Лицарі” того самого “легендарного Бура” винищували українців цілими селами! Я з Волині і я маю право говорити про цю трагедію і маю право обурюватись, коли ката називають “легендарним”. Що далі? Може ще того самого Сталіна легендарним назвете? Може Кагановича? А може терористів Гіві з Моторолою? Чи ще когось?

3 березня чергові роковини трагедії українського села Павлокома, в якому вже в 1945 році місцева польська самооборона та підрозділи Армії Крайової під командою поручника Юзефа Бісса розстріляли 366 українців. Серед них були 157 жінок та 59 дітей віком до 14 років.

Дякую Андрій Маринюк за історичну розвідку.

Ой, так це ж той самий “легендарний” (за версією Львівської галереї мистецтв”) Тадеуш Бур-Комаровський. Легенда і національний герой одних наших ближніх сусідів. Той самий генерал Армії Крайової, який давав вказівки вбивати українців на Волині. Так звані “відплатні акції”.

Класна фоточка, правда? Є ще теж одна крута фотка де цей дядя віддає честь Гітлеру.

Фото з польського ресурсу – https://korczak.m.miraheze.org/wiki/Tadeusz_Komorowski

Та й таке… А “фашистами” чомусь називають бандерівців. Ставлю каву тому, хто знайде мені подібну фоточку Бандери чи Шухевича, бо чесно жодного разу такого не зустрічала.

Для справедливості зазначу, що то 1936 рік.

Анна Джунківська

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.