Греко-католицький храм в Ґданську став об’єктом атаки антиукраїнських кіл

Польський правий націоналістично-радикальний сервіс Xportal.pl на своїй сторінці у Фейсбуку написав про напад на греко-католицьку церкву св. Варфоломія та Опіки Найсвятішої Богородиці в Ґданську.

«На редакційну пошту ми щойно отримали інформацію про пропагандистську акцію щодо приєднання України до Польщі (!), проведену „революційною чорною гвардією” (!!!) Вітаємо невідомих винуватців із шаленою фантазією», — читаємо на сторінці в інтернеті.

У групі розміщено кілька світлин, на одній із яких — чоловік у чорному одязі та чорній балаклаві на обличчі із написом у руках: «Привітання для Марціна Рея». (Марцін Рей — польський публіцист, перекладач, який дуже активно у польському сегменті інтернету висліджує та викриває політичних агентів Кремля у Польщі; проти нього неодноразово застосовували різні провокації, його залякували та погрожували розправою).

Позаду невідомого чоловіка у чорному на стіні перед входом до греко-католицького храму наклеєні листівки із наступним провокативним текстом:

«Брати українці! Не дайте жидо-більшовицьким агітаторам та їх паршивій, брехливій пропаганді ошукати себе! Подальше існування української держави в теперішньому вигляді означає війну, знищення, біду, хвороби та смерть! Оберіть високу культуру, безпеку, добробут і мир! Так для приєднання України до Польщі», — пише Xportal.pl.

На наступному плакаті текст продовжується:

«Україна в кордонах Польщі це: безпека, що базується на сильній, готовій до всього, досвідченій польські армії; добробут і гідні умови життя в одній із найбільш динамічних економік старого континенту; культура із тисячолітньою історією, яка дозволить вам стати частиною правдивого, цивілізованого, сучасного народу; мир з Новорсоією, яку українська влада нерозсудливо спровокувала на війну, прирікши громадян на біду та поневіряння».

Відомо, що сайтом Xportal займається група ультраправих націоналістів «Фаланга», лідер якої Бартош Бекер є віце-головою польської проросійської партії «Зміна» націоналіста Матеуша Піскорського. Польські націоналісти відкрито підтримують російських окупантів на південному-сході, вони неодноразово бували на окупованому Донбасі, а українська влада заборонила їм в’їзд на терени України.

Нагадаємо, нещодавно до центру Український світ у Варшаві увірвалася група чоловіків, які почали погрожувати і викрикувати образливі слова («Ти, бандерівська суко») на адресу рецепціоністки. Серед них, завдяки активності інтрнет-користувачів, було опізнано багатьох членів польських націоналістичних груп та футбольних хуліганів. Ще раніше у центрі спрацював підкладений вибуховий пристрій. На щастя, ніхто не постраждав.

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh