Новини

Греко-католицький храм в Ґданську став об’єктом атаки антиукраїнських кіл

Польський правий націоналістично-радикальний сервіс Xportal.pl на своїй сторінці у Фейсбуку написав про напад на греко-католицьку церкву св. Варфоломія та Опіки Найсвятішої Богородиці в Ґданську.

«На редакційну пошту ми щойно отримали інформацію про пропагандистську акцію щодо приєднання України до Польщі (!), проведену „революційною чорною гвардією” (!!!) Вітаємо невідомих винуватців із шаленою фантазією», — читаємо на сторінці в інтернеті.

У групі розміщено кілька світлин, на одній із яких — чоловік у чорному одязі та чорній балаклаві на обличчі із написом у руках: «Привітання для Марціна Рея». (Марцін Рей — польський публіцист, перекладач, який дуже активно у польському сегменті інтернету висліджує та викриває політичних агентів Кремля у Польщі; проти нього неодноразово застосовували різні провокації, його залякували та погрожували розправою).

Позаду невідомого чоловіка у чорному на стіні перед входом до греко-католицького храму наклеєні листівки із наступним провокативним текстом:

«Брати українці! Не дайте жидо-більшовицьким агітаторам та їх паршивій, брехливій пропаганді ошукати себе! Подальше існування української держави в теперішньому вигляді означає війну, знищення, біду, хвороби та смерть! Оберіть високу культуру, безпеку, добробут і мир! Так для приєднання України до Польщі», — пише Xportal.pl.

На наступному плакаті текст продовжується:

«Україна в кордонах Польщі це: безпека, що базується на сильній, готовій до всього, досвідченій польські армії; добробут і гідні умови життя в одній із найбільш динамічних економік старого континенту; культура із тисячолітньою історією, яка дозволить вам стати частиною правдивого, цивілізованого, сучасного народу; мир з Новорсоією, яку українська влада нерозсудливо спровокувала на війну, прирікши громадян на біду та поневіряння».

Відомо, що сайтом Xportal займається група ультраправих націоналістів «Фаланга», лідер якої Бартош Бекер є віце-головою польської проросійської партії «Зміна» націоналіста Матеуша Піскорського. Польські націоналісти відкрито підтримують російських окупантів на південному-сході, вони неодноразово бували на окупованому Донбасі, а українська влада заборонила їм в’їзд на терени України.

Нагадаємо, нещодавно до центру Український світ у Варшаві увірвалася група чоловіків, які почали погрожувати і викрикувати образливі слова («Ти, бандерівська суко») на адресу рецепціоністки. Серед них, завдяки активності інтрнет-користувачів, було опізнано багатьох членів польських націоналістичних груп та футбольних хуліганів. Ще раніше у центрі спрацював підкладений вибуховий пристрій. На щастя, ніхто не постраждав.

Джерело: catholicnews.org.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.