Авторські статтіЗдоров'я

Гормон антистрес: як його підвищити

По своїй суті я людина, якій потрібно сталість. Мені дуже важко звільняти співробітників, змінювати будинку і друзів, навіть коли вони зраджують. Ніколи не думала, що буду займатися event-му — галуззю, в якій немає нічого постійного. І коли я чую фразу: «Щоб чогось навчитися і досягти успіху в житті, потрібно час від часу виходити з зони комфорту» — мені завжди смішно, тому що в нашій професії зоні комфорту просто не існує.

Я і моя команда точно знаємо, що таке стрес, тому що створювати події в нашій країні насправді вкрай складно. Горезвісний людський фактор, нові ввідні від клієнта за годину до проекту, туристичні майданчики, на яких кожну дію потрібно узгоджувати, урагани і вихори, вередливі зірки, пафосні шеф-кухаря, нічні монтажі, норовливі політики — з чим тільки не доводиться стикатися.

Вся робота — це постійний стрес і нескінченні тендери, виграти які — твоє завдання. Як результат — хвилювання, при якому неможливо розслабитися ні на секунду аж до самого закінчення проекту. Звичайно, організм привчається жити в такому ритмі. Коли на стресовий стан накладається і «позаштатний» стрес, то нервова система дає збій.

  • Спробуємо розібратися, що таке стрес. Зазвичай це хвилювання і страх. Під час хвилювання інтуїція підказує вам, що щось потрібно перевірити, ваша душа неспокійна.

Отже, якщо ви відчуваєте хвилювання, ви повинні включити мозок і зрозуміти, де слабка ланка, подумати, що ще можна передбачити, проконтролювати, поліпшити. А якщо це страх — багато психологів радять подивитися йому прямо в очі, уявивши собі найгірший результат подій.

Бути може, ви накручуєте собі, переживаєте про майбутньої ситуації, яка ніколи не відбудеться. Спробуйте розібратися в своїх думках, залишившись наодинці з собою в комфортній обстановці. Більшість страхів просто надумані, і в житті вони не відбуваються.

Гормон антистресса: как его повысить

Тепер головна мета — зрозуміти, як з цим боротися. Якщо в описі ви побачили себе і свою роботу, то, думаю, мої поради бувалого борця зі стреса вам знадобляться.

1. Виключіть з раціону каву

Не буду вдаватися в медичні подробиці про властивості кофеїну — всі знають, що кава бадьорить. А в стресі ві і так більш ніж бадьорі. Тому, якщо у вас безсонні ночі, пов’язані з роботою, замініть каву на чай.

2. Дайте організму відпочити

Якщо ви працювали цілу добу без сну і вам належить ще 24 години роботи, то з цих 48 годин обов’язково знайдіть час, щоб просто полежати з закритими очима. В ідеалі це годину масажу, який вам подобається.

Гормон антистресса: как его повысить

3. Плавайте і пірнайте

Тім, хто перебуває в стресі протягом тривалого періоду (від кількох днів до тижнів), ідеально допомагає вода. Влітку шукайте будь водойму, взимку — басейн. У Москві безліч місць, де можна поплавати без абонемента, навіть одноразово. Але тут є один секрет: обов’язково плавайте з головою. Потрібно проплисти під водою метр, виринути і знову проплисти.

  • Що дає така техніка? Всі ми знаємо, що вода знімає негативну інформацію. Казки про живу і мертву воду, які ми чули в дитинстві, — зовсім не казки. Ви можете знайте інформацію про безліч дослідів, проведених з водою. У кожному з них достовірно описується, що вода жива.

Наш мозок перевантажений інформацією. В режимі стресу мі постійно включаємо «словомішалку» у себе в голові. Переживаємо, тривожимося, намагаємося прогнозувати. При пірнанні з головою загальне самопочуття поліпшується, думки структуруються, в цілому, починаєш відчувати спокій. Так що ходіть в басейн, якщо є можливість.

4. Оточіть себе позитивною атмосферою

Під час стресової ситуації намагайтеся унікати спілкування з неприємними вам людьми, слухайте улюблену музику ввечері, нехай навіть фоном, включіть улюблену комедію.

Під час стресового періоду я люблю заходити в квітковий магазин і купувати собі великий букет квітів. Тоді, звичайно, переживати починає мій чоловік, але чоловікам теж корисно періодично похвилюватися.

Загалом, робіть все, що вам приносити задоволення, для себе.

5. Спробуйте втекти від стресу і вирватися з рутини

Коли я розумію, що ні квіти, ні хороша музика не здатні підняти мені настрій, я просто купую собі квиток. Мої улюблені міста — Пітер, Казань, Прага, Венеція. Нещодавно відкрила для себе приголомшливе енергетичне місце в 220 км від Москви — Нікола Лінивець. Поля, квіти, метелики, неймовірні фарби, жива природа, ліс… Повністю заряджаєшся і розумієш, що відбувається перезавантаження.

Можна з’їздити на один день в Санкт-Петербург. Розповім про свого короткого антистрес-програмі. Ранній «Сапсан». В 11 ранку опиняємося в Пітері. Сніданок в готелі «Балчуг» на набережній річки Мийки. З «Балчуг» виходимо, йдемо 5 метрів вліво, потрапляємо в Музей-квартиру А. С. Пушкіна, де все просякнуте поезією. На Мийці сідаємо на катер (ніяких річкових трамвайчиків!), ганяємо по річках і каналах, загадуючи під мостами найзаповітніші бажання.

П’ємо чай в Будинку книги, обідаємо в ресторані «Корюшка», гуляємо по Ермітажу, заходимо в Казанський собор, гуляємо по Літньому саду, їмо пампуха у ДЛТ (Будинок ленінградської торгівлі) і біжимо на вечірній «Сапсан» в Москву.

6. Закривайте рот, коли відчуваєте стрес

Наш рот — це енергетичний канал. Всім відомо, що одним словом можна підняти людину до небес, а можна його вбити. Коли людина перебуває у стресовому стані, його енергетика або на нулі, або з величезними енергетичними пробоїнами. Основне завдання в цей момент — відновити енергетику, а для цього найпростіший спосіб — закрити рот.

Коли ми розмовляємо, ми все віддаємо. Віддаємо енергію, почуття, емоції, сили. А нам ці сили знадобляться. По собі знаю, що якщо я хоча б на день залишаюся на самоті, відключаю телефон, гуляю, читаю, то навіть за такий короткий час мені вдалося повністю відновитися.

Буду рада, якщо мої поради будуть цікаві і корисні для когось. І нехай прибуде з вами сила!

Автор: Наталя Авдєєва

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України