Авторські статтіФотогалерея

Що дарують один одному жителі різних країн на Новий рік і Різдво. Фото

До Нового року залишається все менше часу, і кожен починає замислюватися над подарунками для своїх друзів і рідних. Як щодо того, щоб привітати їх по-шведськи або по-японськи? Адже в кожній країні існують свої традиції: де-то найкращим презентом будуть консерви, а в іншій частині світу вас може чекати сюрприз і в звичайному пирозі.

Ми в вирушили у віртуальну подорож по різних країнах і дізналися, які подарунки можуть чекати вас на Різдво і Новий рік, якщо ви захочете відзначити свята за кордоном.

1. Колода в Каталонії

Что дарят друг другу жители разных стран на Новый год и Рождество

У багатьох країнах існують традиції ховати подарунки під ялинкою або в шкарпетках над каміном, але в Каталонії для цього є незвичайне колоду. «Кагатіо» (дослівно «поліно що какає») — це порожнистий всередині пеньок з дерев’яними ніжками і намальованою мордочкою. Крім іншого, на нього надягають традиційну каталонську червону шапочку і накривають ковдрою, щоб йому не було холодно.

Что дарят друг другу жители разных стран на Новый год и Рождество

З початку грудня і до католицького Різдва колода «годують» шкіркою від фруктів. У святвечір діти починають бити «кагатио» прутиками і співати спеціальні пісні, щоб з нього висипалися солодощі, які батьки заздалегідь ховають всередині колодій.

2. Мило та консерви в Японії

Что дарят друг другу жители разных стран на Новый год и Рождество

В Японії не відзначають Різдво так само масштабно, як на Заході, однак особлива традиція дарувати подарунки в кінці року тут все-таки існує, і називається вона «осейбо». Презенти зазвичай підносять в першу половину грудня рідним, колегам, лікарям і вчителям. Японці воліють дарувати один одному приправи, соки, чай, консерви, фрукти, десерти, миючі засоби або просто мило.

3. Пиріг з немовлям в Мексиці

Что дарят друг другу жители разных стран на Новый год и Рождество

В Мексиці не стільки популярні подарунки на Різдво чи Новий рік, скільки самі святкові вечірки, які можуть проходити майже кожен день з 12 грудня до 6 січня. На їх організацію годиною і йдуть основні витрати, тому подарунків особливо не чекають, а просто ходять в гості з одного будинку в інший і веселяться.

Однак у Мексиці існує одна цікава новорічна традиція, до якої іноземці повинні бути готові. Кінець різдвяних свят зазвичай відзначають великою вечіркою з «королівським пирогом», який ховають фігурку дитя Ісуса, прийди. Хто знайде сюрприз крупно «пощастить»: йому необхідно буде організувати наступну вечірку. Тому в Мексиці в цей час року потрібно берегти не тільки зуби, але і гаманець.

5. Новий одяг в Ісландії

https://www.instagram.com/p/BOdIo72DFTo/

Старовинне ісландське переказ свідчить, що кожен у святвечір повинен отримати в подарунок новий одяг, щоб уникнути зустрічі з жахливим Йольским Котом. Згідно з легендою, він полював і з’єднання їдав тих, хто не зміг знайти нові речі в переддень свята.

6. Лотерейний квиток в Швеції

https://www.instagram.com/p/BoUK8JLhNSD/

У цій скандинавській країні на Різдво вам можуть подарувати лотерейний квиток або коробку цукерок.

7. Сюрприз на кожен день у Німеччині

Что дарят друг другу жители разных стран на Новый год и Рождество

У Німеччині подарунки починають отримувати вже в перші дні грудня. Традиційним вважається календар з 24 віконцями, за кожним з яких ховається невеликий сувенір або шоколадка. Таким чином німці відраховує дні до самого довгоочікуваного свята в році. Календар можна придбати в магазині, але багато жителів Німеччини вважають за краще робити його самостійно і підготовляють 24 міні-подарунок для своїх рідних і близьких.

8. Бивні моржа і сани в Гренландії

https://www.instagram.com/p/BpmHRnulo0f/

У засніженій Гренландії сім’ї люблять відвідувати родичів та влаштовувати вечірки напередодні Різдва. Смороду п’ють каву, їдять тістечка і обмінюються подарунками. Тут зазвичай дарують один одному корисні речі: нову модель саней, пару відполірованих бивні моржа або рукавиці з тюленячої шкіри.

9. Червоні конверти в Китаї

https://www.instagram.com/p/Be1lS-TnNYt/

Китайський Новий рік часто називають «місячним», оскільки його точна дата визначається на основі місячних фаз і зазвичай випадає на один з днів між 21 січня і 21 лютого. Його святкують з особливим розмахом, а в якості традиційного подарунку китайці дарують один одному червоні конверти з грошима, так як цей колір символізує удачу в Китаї, відповідно, і купюри всередині принесуть щастя їх власникові.

А який подарунок ви мрієте отримати на Новий рік?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України