B9 (на латині Acidum Folicum) найчастіше називають фолієвою кислотою. Вітамін задіяний у виробництві червоних кров’яних тілець, функціонуванні нервової системи. Це один з кращих засобів для забезпечення росту волосся і здоров’я шкіри.
Вітамін B9 в комплексі з B6 і B12 на третину зменшує ймовірність появи очних хвороб.
Фолати здатні на справжні чудеса: подарувати здорову яскраву шкіру, в комплексі з параамінбензійною кислотою і пантотенатом кальцію (B1 та B5) відтермінувати появу сивого волосся.
Наукові дослідження підтвердили, що B9 набагато зменшує ймовірність ускладнень перебігу вагітності, під час пологів, чудово впливає на жіноче здоров’я практично в будь-якому віці. Відомо, що в 1-ому місяці вагітності фолієва кислота особливо потрібна, не дає розвинутися у ненародженого малюка ще патологіям хребта і необхідна для правильного розвитку нервової системи. Медики часто наказують вживати «жіночий» вітамін в добовій дозі до 400 г вагітним, а також використовують його в схемах лікування депресивних післяпологових станів. Це справжній «основний» вітамін для вирішення проблем з жіночим здоров ям.
Заповнити запаси фолатів можна за допомогою звичайних продуктів харчування, таких як квасоля, соя, горох зелений та інші представники сімейства бобових, листя салату, в будь-якому вигляді шпинат, зелень цибулі, капуста, морква, буряк, помідори, цільнозернове борошно і віпичка з неї, мед, пшоняна крупа, гречка і вівсянка, дріжджі. А також продукти тваринництва: жовток яєць, печінка і нирки, ікра, сирок, твердий сир.
Але справа в тому, що доведеться кожен день споживати дуже значно кількість цих продуктів для підтримки запасів. Крім того, в процесі приготування страв кількість фолієвої кислоти зменшується. Виходячи з цього, у безлічі випадків правильніше пити аптечну фолієву кислоту, тим більше, що ціна лікарського препарату невисока.
Юним дівчатам в підлітковому віці за допомогою фолієвої кислоти простіше буде позбутися від вугрів. Хоч вітамін і «жіночий», потрібен він і сильній статі. B9 потрібен для нормального вироблення сперматозоїдів, а характерні ознаки статі (голос, волосатість на обличчі, розміри простати, необхідні для появи насіння) формуються у юнаків при наявності певної кількості B9