Глава УГКЦ відкрив у Львові Міжнародну наукову конференцію

Вітаю всіх вас із Новим церковним роком! Сьогодні Церква розпочинає новий початок, який у церковній літературі називається «начало індикта». Ми бачимо сьогодні Ісуса Христа, який читає сувій Книги пророка Ісаї і провіщає про новий рік. Пояснюючи зміст цієї новизни, Він каже, що «Дух Господній на Мені, бо він помазав Мене і послав сповістити рік Божого помилування».

Такими словами Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав розпочав проповідницьке слово на Архиєрейській Божественній Літургії 14 вересня в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Цією урочистою Літургією розпочалася Міжнародна наукова конференція з нагоди 400-ліття Василіанського чину святого Йосафата, яка завершиться 17 вересня.

Продовжуючи, Глава Церкви додав, що в книгах Святого Письма існує різне розуміння поняття «початок» (певної справи, будівництва певного міста чи храму тощо). Сьогодні Господь запрошує нас поглянути глибше в буття світу, людини, Христової Церкви. За словами проповідника, є три місця у Святому Письмі, які особливо наголошують на цьому понятті: Книга Буття, перші рядки Євангелія від Івана, Перше послання апостола Івана Богослова. У Книзі Одкровення про цей початок Господь каже так: «Я є Початок і Кінець, Альфа і Омега».

«Сьогодні Христова Церква звертає нашу увагу насамперед на Бога-Творця, який дає початок всьому створінню, – продовжив Блаженніший Святослав. – Розвиток культури і техніки дуже часто ставить запитання перед цією основною правдою віри християн. Адже ми віримо в Бога-Творця. Сучасна людина гадає, що вона є Богом-Творцем, від якої залежить все: небо і земля, сучасне і майбутнє. Людина вважає себе началом власних дій і історії всього світу. Тоді цей початок, цей рік якого вона є началом, часто є темним, сумним. У ньому бракує надії, а часто і мети. Початок, який сьогодні нам відкриває наш Спаситель, лежить у Ньому. Цей рік, який Він благовістує, є часом Божого милосердя, Божого змилування, не так людської, як Божої дії в історії людини і всього світу». Блаженніший Святослав зазначив, що вірити в Бога-Творця означає пізнати себе як людину-співтворця,у руки якої наш Творець і Спаситель передав історію людини та світу. Тільки усвідомивши це, ми зможемо пізнати наше велике покликання і нашу велику відповідальність.

«Цією урочистою Божественною Літургією розпочинаємо ще одну справу: даємо початок Міжнародній  науковій конференції, яка повинна відкрити перед нами історію Василіанського чину. Були часи, і тепер вони є, коли цю історію в нас хотіли вкрасти, аби ми не знали ані свого початку, ані своєї історії; аби ми не розуміли, ким ми є, яким є наше завдання і до якої мети ми покликані», – зауважив Предстоятель УГКЦ.

На його переконання, коли досліджуємо історію Церкви, то бачимо рік, час, історію спасіння людини. Ми досліджуємо силу і діяння Божественної благодаті в людській історії. «Досліджуючи, зокрема, історію Василіанського чину, ми бачимо, що вона нерозривно пов’язана з історією Київської унійної митрополії. Тому, готуючись до цієї наукової конференції багато років, ми разом із отцями василіанами започаткували новий науковий проект. Історія Василіанського чину розпочинається не в Галичині.  Ця історія виходить за межі і кайдани, які хтось сьогодні прагне накласти на тіло нашої Церкви. Пізнати свою історію, історію своєї Церкви і Чину означає стати вільним, наповнитися на повні груди диханням благодаті Духа Святого, який сьогодні є на нас», – сказав Першоієрарх Церкви.

Наприкінці проповіді Глава УГКЦ подякував науковцям, які привезли на цю конференцію плід своєї праці, що «здобувався годинами вивчення архівних документів у різних країнах світу». «Дякую Духові Святому, який у вашій праці перетворився на дух справжнього і чесного дослідника та історика», – сказав Блаженніший Святослав.

Додамо, що захід відбувається з ініціативи Василіанського чину святого Йосафата у співпраці із Українським католицьким університетом під патронатом Глави і Отця УГКЦ Блаженнішого Святослава за підтримки Львівської міської ради.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh