Ознаки дефіциту магнію в організмі

З дитинства нам кажуть, як корисні овочі і фрукти і харчуватися ними потрібно частіше, щоб забезпечувати свій організм достатньою кількістю вітамінів і мінералів. Кожному відомо, як необхідні йому вітаміни А і С, кальцій, фолієва кислота, залізо. У зв’язку з цим варто відзначити і величезне значення для організму одного з найважливіших елементів – магнію.

Даний мінерал впливає на здоров’я наших зубів і нервової системи, достатня її кількість в організмі забезпечує нормальну діяльність травної системи і т. д. Чим може обернутися дефіцит магнію в організмі?

Дефіцит магнію та проблеми зі здоров ям: зв’язок очевидний

Недолік в організмі магнію не варто недооцінювати.

Неодмінно зверніть увагу на ознаки, які свідчать про те, що для діяльності організму в оптимальному режимі Вам слід більше вживати в їжу авокадо, зеленого горошку, бананів, бобів, запеченого в шкірці картоплі, насіння гарбуза і соняшника, а також інших продуктів, що містять магній.

Кальцифікація артерій

Це, звичайно, не перша ознака нестачі цього мінералу в організмі, однак, саме він вважається дуже небезпечним. Такий симптом може сигналізувати про можливі проблеми з серцем. Саме тому пацієнтам, які перенесли інфаркт, показані ін’єкції хлориду магнію. Таким чином зупиняють негативний процес в артеріях, а також згортання крові.

Безсоння

Зазвичай уночі кількість мікроелемента в організмі зменшується. У випадку з його нестачею дуже ймовірно, що проблеми з засипанням стануть для Вас звичним станом. Справа в тому, що магній нерозривно пов’язаний з діяльністю ЦНС, тому його недолік може серйозно ускладнити процес відходу до сну.

Кращий спосіб прояснити ситуацію – це Ваш випадок чи ні – лікарське обстеження.

Неприємні або хворобливі відчуття в м язах

У даному випадку варто, насамперед, не упускати з уваги наступні симптоми: тремтіння, судоми або спазми у м язах. Пояснення цьому просте: магній відіграє не останню роль у процесі оксигенації – насичення м язів киснем. І коли цього мікроелементу в організмі недостатньо, м’яка м’язи не розслабляються, що і призводить, зокрема, до спазмів.

Пристрасті по шоколаду

Багато хто, прочитавши цю частину матеріалу, неодмінно вирішать, що нестача магнію – їх тема, і тоді зі спокійною душею можна братися за чергову плитку шоколаду: адже необхідно підлікуватися. Однак, говорячи про «тязі», ми розуміємо під цим не тривіальне бажання поласувати солодощами, а сильне, можна сказати, шалене. Гіркій шоколад і справді насичений магнієм. Таким чином, якщо організм відчуває нестачу в цьому мінералі, то, відповідно, і просити відсутню допомогою своєрідних знаків.

Кісткові проблеми

Головна роль в справі турботи про здоров’я кісток традиційно відводилася кальцію. Однак, не менш значущий в цьому питанні і магній. Тому якщо Ваш організм відчуває нестачу в магнії, то кістки від цього страждають. Зокрема, мінерал активує сприяє засвоєнню кальцію вітамін D. Отже, беручи останній, так важлива постачати організму і необхідну кількість магнію.

Мікроелемент потрібно і для стимуляції кальцитоніну (цей гормон, навпаки, позбавляє від кальцію, але тільки вже безпосередньо на м’язи). Відповідно, магній – неоціненний помічник у справі боротьби з артритом, остеопорозом, а також сприяє зниженню ризиків за каменеутворенню в нирках і можливості серцевого нападу.

Без магнію неможливі більше трьохсот хім. реакцій, що протікають в нашому організмі і тим самим підтримують його функціонування в нормі.

Помітивши у себе які-небудь з вищенаведених симптомів і не маючи можливості дати цьому іншого пояснення, збільшити споживання магнію. Незабаром Ви неодмінно повинні помітити поліпшення. В іншому випадку все ж таки варто звернути до лікаря!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh