Авторські статтіЗдоров'я

Ознаки дефіциту магнію в організмі

З дитинства нам кажуть, як корисні овочі і фрукти і харчуватися ними потрібно частіше, щоб забезпечувати свій організм достатньою кількістю вітамінів і мінералів. Кожному відомо, як необхідні йому вітаміни А і С, кальцій, фолієва кислота, залізо. У зв’язку з цим варто відзначити і величезне значення для організму одного з найважливіших елементів – магнію.

Даний мінерал впливає на здоров’я наших зубів і нервової системи, достатня її кількість в організмі забезпечує нормальну діяльність травної системи і т. д. Чим може обернутися дефіцит магнію в організмі?

Дефіцит магнію та проблеми зі здоров ям: зв’язок очевидний

Недолік в організмі магнію не варто недооцінювати.

Неодмінно зверніть увагу на ознаки, які свідчать про те, що для діяльності організму в оптимальному режимі Вам слід більше вживати в їжу авокадо, зеленого горошку, бананів, бобів, запеченого в шкірці картоплі, насіння гарбуза і соняшника, а також інших продуктів, що містять магній.

Кальцифікація артерій

Це, звичайно, не перша ознака нестачі цього мінералу в організмі, однак, саме він вважається дуже небезпечним. Такий симптом може сигналізувати про можливі проблеми з серцем. Саме тому пацієнтам, які перенесли інфаркт, показані ін’єкції хлориду магнію. Таким чином зупиняють негативний процес в артеріях, а також згортання крові.

Безсоння

Зазвичай уночі кількість мікроелемента в організмі зменшується. У випадку з його нестачею дуже ймовірно, що проблеми з засипанням стануть для Вас звичним станом. Справа в тому, що магній нерозривно пов’язаний з діяльністю ЦНС, тому його недолік може серйозно ускладнити процес відходу до сну.

Кращий спосіб прояснити ситуацію – це Ваш випадок чи ні – лікарське обстеження.

Неприємні або хворобливі відчуття в м язах

У даному випадку варто, насамперед, не упускати з уваги наступні симптоми: тремтіння, судоми або спазми у м язах. Пояснення цьому просте: магній відіграє не останню роль у процесі оксигенації – насичення м язів киснем. І коли цього мікроелементу в організмі недостатньо, м’яка м’язи не розслабляються, що і призводить, зокрема, до спазмів.

Пристрасті по шоколаду

Багато хто, прочитавши цю частину матеріалу, неодмінно вирішать, що нестача магнію – їх тема, і тоді зі спокійною душею можна братися за чергову плитку шоколаду: адже необхідно підлікуватися. Однак, говорячи про «тязі», ми розуміємо під цим не тривіальне бажання поласувати солодощами, а сильне, можна сказати, шалене. Гіркій шоколад і справді насичений магнієм. Таким чином, якщо організм відчуває нестачу в цьому мінералі, то, відповідно, і просити відсутню допомогою своєрідних знаків.

Кісткові проблеми

Головна роль в справі турботи про здоров’я кісток традиційно відводилася кальцію. Однак, не менш значущий в цьому питанні і магній. Тому якщо Ваш організм відчуває нестачу в магнії, то кістки від цього страждають. Зокрема, мінерал активує сприяє засвоєнню кальцію вітамін D. Отже, беручи останній, так важлива постачати організму і необхідну кількість магнію.

Мікроелемент потрібно і для стимуляції кальцитоніну (цей гормон, навпаки, позбавляє від кальцію, але тільки вже безпосередньо на м’язи). Відповідно, магній – неоціненний помічник у справі боротьби з артритом, остеопорозом, а також сприяє зниженню ризиків за каменеутворенню в нирках і можливості серцевого нападу.

Без магнію неможливі більше трьохсот хім. реакцій, що протікають в нашому організмі і тим самим підтримують його функціонування в нормі.

Помітивши у себе які-небудь з вищенаведених симптомів і не маючи можливості дати цьому іншого пояснення, збільшити споживання магнію. Незабаром Ви неодмінно повинні помітити поліпшення. В іншому випадку все ж таки варто звернути до лікаря!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України