Духовне

Глава УГКЦ на Форумі видавців: «Бути собою – означає бути справжнім»

13 вересня 2017 року в рамках Форуму видавців Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав презентував книжку «Будьмо собою» про життя і заповіт патріарха Йосифа Сліпого.

У презентації також взяли участь владика Гліб (Лончина), Єпарх єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, дисидент Мирослав Маринович та дослідник патріархального руху Анатолій Бабинський.

У своєму слові Предстоятель Церкви розповів, що довго намагався знайти якусь коротку фразу, яка б влучно віддзеркалювала дух патріарха Йосифа. «І я знайшов цих два слова ‒ «Будьмо собою»… На мою думку, бути собою означає бути справжнім. Якщо ти українець – будь справжнім українцем, якщо ти єпископ – будь справжнім єпископом. Якщо ти монах – будь справжнім монахом. Якщо ти патріот – будь справжнім патріотом. Якщо ти християнин – будь справжнім християнином. Гадаю, саме це є змістом цих двох слів», – відзначив Блаженніший Святослав.

Глава Церкви звернув увагу, що ми сьогодні живемо у світі, який називають світом після правди. Ми живемо у світі фейків та маніпуляцій, переодягань, торгівлі, зловживань… Часто, каже Блаженніший Святослав, якщо хтось хоче досягнути своєї мети, перевдягається в різний одяг… «Але, гадаю, патріарх Йосиф був справжнім сином своєї землі, був голосом мовчазної Церкви і переслідуваної України в усьому світі, якого приймали посли, президенти держав як президента тої України, що перебувала в тюрмі народів, котрою був Радянський Союз. Він був справжнім душпастирем, пророком, батьком своєї Церкви і свого народу», – вважає архиєрей. На його переконання, постать патріарха Йосифа є тим чинником, який справді може об’єднати всіх нас.

«Слова «Будьмо собою», – розповів Предстоятель, – я обрав також для пастирського послання на початок цього року, який ми оголосили в нашій Церкві Роком патріарха Йосифа, щоб показати, що його Заповіт – це не погляд у минуле, а дороговказ нам усім у майбутнє. Це є програмою життя, будівництва Церкви, народу і нашої держави. Тому, я сподіваюся, усі ви будете собою, будете справжніми».

А як до цього можна дійти? «Ви знайдете свій шлях, прочитавши цю книжку, яку ми сьогодні вкладаємо у ваші руки», – запевнив Блаженніший Святослав.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України