Авторські статті

Фокін був призначений в ТКН не без врахування інтересів Кремля, – Дмитро Громаков

Навіть після відсторонення Вітольда Фокіна з ТКГ в Мінську не припиняються розмови про те, чиєю креатурою він був в цьому переговорному процесі? Звичайно ж останнє слово в його призначенні було за главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, але тут проглядається ще той факт, що росіяни могли впливати на главу Офісу президента і взагалі на українську владу, бо вони зацікавлені у формуванні зручних для себе переговорників від України в Мінську . Як інформує наш сайт, про це в ефірі «Радіо Свобода» заявив керівник дослідницьких проектів центру «Реалізація та аналіз несистемних дій» Дмитро Громаков.

Він зазначив, росіяни відкритим текстом говорять, з ким вони в Мінську будуть говорити, а з ким вони не будуть говорити точно. Це те, що сталося з тим же самим Романом Безсмертним, з тієї ж самої Іриною Геращенко, які були видалені з Мінської групи на старті, при заході в цей процес Андрія Єрмака і тому, коли мова йде про вплив Росії, то швидше треба говорити про вплив на позиції учасників переговорів, з точки зору їх зручності для росіян.

Дмитро Громаков додав, що стосується самого Фокіна, то він ніколи не приховував свою позицію про те, що він підтримував агресію росіян в Криму, кажучи про те, що, якби не сталося цієї агресії, то НАТО б уже перебувало в Чорному морі, а натівські бази були б в Україні, чого і злякалася Росія. Тобто, він виступав спочатку з позиції російських інтересів, тому він і був вигідний і зручний для Кремля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України