Авторські статтіЗдоров'я

Фізіологічні причини депресії – почніть з тіла

До пригніченого настрою може призвести багато: робочий стрес, особисті проблеми, нещасні випадки і т. д., а тім більше – якщо все відразу. Але чорна смуга рано чи пізно змінюється білою, хмари розходяться, знову визирає сонце і життя налагоджується.

Альо постійна депресія – це захворювання, яке, як ядерна зима, накриває темрявою і позбавляє сонячного світла на довгі тижню, місяці і навіть роки. Щось пішло не так з хімічними сполуками в нашій голові, і тепер мі постійно в зневірі, тільки підкреслюючи нападами відчаю.

Поступово наука добирається до фізіологічних причин, що заганяє нас в цей стан. Винні – як і в багатьох інших розладах здоров’я – запалення. Так що тепер можна боротися з депресією протизапальними добавками: куркуміном, креатином і жирними кислотами омега-3.

Відкриття вчених

Ряд дослідників виявляв, що під час депресії підвищується рівень цитокінів (сигнальні білки, що випускаються організмом при запальних процесах); після нормалізації стану число цитокінів знижувалося. Також було помічено, що у здорових пацієнтів тимчасово проявляється тривожність або навіть депресія в результаті застосування вакцин, що викликають запальні реакції.

Ці спостереження привели дослідників і лікарів до думки, що депресивний розлад пов’язаність язано зі станом не тільки розуму, але і тіла. Багато хто навіть считают депресію інфекційної (хоч і не заразною) хворобою, так як у неї і психологічні і фізіологічні збудники.

Добавки для боротьби із запаленнями

Якщо депресія може бути викликана запальними процесами, то полегшити її симптоми здатні препарати з доведеним анти-инфламаторным ефектом:

Куркумін протистоїть депресії сам по собі, без прийому СІЗЗС (селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну), якими зазвичай проводять терапію. Простіше кажучи, немає необхідності поєднувати з Lexapro, Zoloft, Paxil або іншими антидепресантами.

В одному з досліджень 56 учасників, у яких діагностували депресію, брали по 500 мг куркумину двічі на день протягом 8 тижнів. З 4 по 8 тиждень спостережень куркумін «значно ефективнішими, ніж плацебо, знижував симптоми, пов’язані з настроєм».

Дві інші добавки, креатин і омега-3, тестували вже у поєднані з СІОЗС.
Наприклад, у жінок, які приймали креатину (3 г в день першого тижня і по 5 грамів на день протягом 7 тижнів) разом з антидепресанти Lexapro, поліпшення психічного стану, значно більше, ніж в учасниць, які отримували тільки Lexapro.

Так само жирні кислоти омега-3 (риб’ячий жир з 1800 мг EPA і 400 мг DHA протягом 9 тижнів) в поєднані з антидепресанти Celexa знизили депресивні симптоми у жінок помітніше, ніж у групі, що приймає тільки Celexa.

Що тепер робити

Якщо у вас діагностована депресія, то поговоріть зі своїм лікарем про прийомі однієї з цих добавок (або всіх трьох) в поєднані з вашими ліками.

Якщо ж ви лише іноді страждаєте від проявів депресії, що виникають через життєвих негараздів, то можете поекспериментувати з добавками самостійно.

І навіть якщо ви безжурний оптиміст, ніколи не стикалася з / із такими проблемами, все одно регулярно обстежтеся, щоб виявляти приховані запальні процеси. Хронічні запалення впливають як на фізичне, так і на психічне здоров’я, викликаючи різні захворювання і погіршуючи якість життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh