Авторські статтіЗдоров'я

Психосоматика: болі в шиї з’являються неспроста

Часто буває, що після зварювання чи суперечки у мене починає боліти шия. Я підозрюю, що шийний відділ хребта і правда реагує на конфлікти. Як хвороби цього відділу пояснити з точки зору психосоматики?

Ви вже помічали, що здоров’я шийного відділу може порушуватися при вступі в суперечки і зварювання. Але конфліктність — далеко не єдине, що призводить до хвороб цій частині хребта.

Щоб розібратися з цим, давайте спочатку поміркуємо: для чого ми використовуємо шию? З її допомогою ми повертаємо голову так, щоб бачити те, що відбувається навколо нас.

Тобто шия дозволяє нам бачити навколишню дійсність з усіх ракурсів і зі всіх сторін.

Якщо ж ви сперечаєтеся з ким-то, вважаючи свою думку єдино вірним, то відмовляєтеся від цієї здатності, не хочете розглядати ситуацію з різних точок зору, проявляєте впертість.

Тоді з’єднання являється біль, про яку ви говорите у своєму листі. Також можуть відчуватися «здерев’яніння» і негнучкість м язів, інші симптоми шийного остеохондрозу та інших хвороб.

Подумайте: чому такі симптоми часто зустрічаються у літніх людей? Справа в тому, що вони «тверднуть» у своїх переконаннях і звичках, стають негнучкими. Тоді і верхній відділ хребта втрачає гнучкість, чого і починаються проблеми зі здоров ям.

Що вам слід зробити для одужання?

1. Зрозумійте, що наполегливість і впертість — це різні речі. Ви можете бути наполегливою і завдяки цьому досягати хороших результатів, наприклад, у роботі. Альо якщо ваші принципи, звички і стереотипи заважають вам самій, від них слід відмовитися.

2. Вчіться бути гнучкою в спілкуванні з іншими людьми, тоді і ваша шия буде гнучкою і здоровою. Розвивайте в собі вміння поступатися і поважати чужу думку. Аналізуйте різні точки зору на одні й ті ж ситуації. Навіть якщо ви хочете висловити критику якогось судження, почніть з того, з чим ви згодні. І лише потім згадайте ті, з чим ви не можете погодитися.

3. Повторюйте такі афірмації:

«Я відкриваю в собі гнучкість і вміння дивитися на життя з різних точок зору. Я шанобливо ставлюся до інших людей і прислухаюся до їхньої думки. При необхідності я можу поступитися і відмовитися від своїх принципів».

Вимовляєте ці твердження у вільні хвилини. Добре, якщо ви будете повторювати їх і під час інших цілющих дій, наприклад, при виконанні вправ і масажу шиї.

Слідкуйте за своїми емоціями і здоров’я ям!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.