Авторські статтіТехно

Фізики змогли відкрити нові частинки світла

Фізики описали процес, який ніколи ще не бачили. Мова йде про форму світла, яка створюється завдяки зв’язуванню фотонів в окремих електронах.

Результати дослідження не тільки вказують на більш прості спосіби побудови квантових комп’ютерів майбутнього, але і дають можливість припустити, що можна поєднувати властивості обох фотонів і електронів в одну частинку “Франкенштейна”.

“Результати цього дослідження будуть мати величезний вплив на те, як ми уявляємо собі світ,” говорить один з учених, Вінченцо Джанніні. Для фотонів не є рідкістю перебувати близько з електронами – в нормальних матеріалах, вони взаємодіють з цілим букетом молекулярної структури. Але Джанніні і його колеги хотіли з’ясувати, що станеться, якщо фотони зможуть зв’язатися лише з однією часткою.

З допомогою нещодавно виявленого класу матеріалів, званих топологічними ізоляторами, фахівці змоделювали поведінку світла при його світінні по поверхні. Вони виявили, що не тільки фотони взаємодіють однією частинкою електрона, але і процес впливає на обидві заряджені частинки.

Виявлені в 2007 році, топологічні ізолятори являють собою унікальний тип матеріалу, який не буде проводити електричний струм через основну частину їх структуру, але проводитеме уздовж поверхні. Фізики Великобританії змоделювали одну наночастину – крихітні сфери менші 0,00001 мм в діаметрі, створені завдяки ізолятору. Це дозволило їм змоделювати, що відбудеться у випадку, якщо спалах світла сяючи через наночастинки створить удар фотона і електрона.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen − ten =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.