Фізики змогли відкрити нові частинки світла

Фізики описали процес, який ніколи ще не бачили. Мова йде про форму світла, яка створюється завдяки зв’язуванню фотонів в окремих електронах.

Результати дослідження не тільки вказують на більш прості спосіби побудови квантових комп’ютерів майбутнього, але і дають можливість припустити, що можна поєднувати властивості обох фотонів і електронів в одну частинку “Франкенштейна”.

“Результати цього дослідження будуть мати величезний вплив на те, як ми уявляємо собі світ,” говорить один з учених, Вінченцо Джанніні. Для фотонів не є рідкістю перебувати близько з електронами – в нормальних матеріалах, вони взаємодіють з цілим букетом молекулярної структури. Але Джанніні і його колеги хотіли з’ясувати, що станеться, якщо фотони зможуть зв’язатися лише з однією часткою.

З допомогою нещодавно виявленого класу матеріалів, званих топологічними ізоляторами, фахівці змоделювали поведінку світла при його світінні по поверхні. Вони виявили, що не тільки фотони взаємодіють однією частинкою електрона, але і процес впливає на обидві заряджені частинки.

Виявлені в 2007 році, топологічні ізолятори являють собою унікальний тип матеріалу, який не буде проводити електричний струм через основну частину їх структуру, але проводитеме уздовж поверхні. Фізики Великобританії змоделювали одну наночастину – крихітні сфери менші 0,00001 мм в діаметрі, створені завдяки ізолятору. Це дозволило їм змоделювати, що відбудеться у випадку, якщо спалах світла сяючи через наночастинки створить удар фотона і електрона.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh