Фільм Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво – в залі непомітно для себе населення перетворюється на народ

Ані сала, ані п`яних кумів, ані хохлів, ані суржика – це про фільм Пекельна Хоругва, або Козацьке Різдво

Йдучи на фільм, я боялася одного: присмаку недомовленості і розчарування, бо козацтво як явище гідне в кіно один раз бачила у фільмі «Пропала грамота». Після “Пекельної Хоругви” (Реж. Михайло Костров, Автор і сценарист – Сашко Лірник, рродюсер – Company “2016”) я не розчарувалася і вже котру годину радію.

Про це повідомляє на своїй сторінці у фейсбук Катерина Леонова.

Гумор – не натужний і природній

Після фрази «Це ж треба, яке паскудне місце, Московія, чи шо?», коли головний герой Семен у пекло потрапив, зал впав від сміху, забувши попкорн і колу. Шо це значить?

Вихований глядач, в темі, і на святвечір не під ТРЦ Пассаж слухає «Дискотеку Авария», а в залі, непомітно для себе перетворюється з населення на народ, який згадує коріння етнічне, але не з підручників, а через сучасне кіно про козацтво, зло і добро.

Аншлаг….!!!

Для українського кінематографу крайніх років – аншлаг все ще є рідкістю, бо джокери або голлівудські бойовики ефектно і мільйярдно попереду, а наші вже якісніші історичні про війну з кацапі*єю, для декого в більшості занадто важкі і збирають аншлаги тільки на прем’єрах – це факт, бо сама на всі хожу.

Сюжет – яскраво-різдвяний

За історією – чорт забився об заклад, що якщо зможе заманити кращого козака до себе в пекло, то світ стане його, чортівським. А якщо ні – то чорт одружиться і буде жити з дружиною і тьощею (оце так кара Божа проявляється!)))
Але чортяка не є головним персонажем, а просто така собі міленька паскуда, яка ще й українку в рабство взяла, щоб та бісенят його брудних годувала (до речі, про кохання у фільмі теж є історія, красива, побачите 😘).

Геніальні у фільмі всі…

Автори, сценаристи і режисери, глядачі поволі – також, бо рідко під час фільму зал аплодує як в театрі і ще й підспівує, як в караоке, а з зали виходить зі щасливими обличчями.

Філософія казки…

Пекельна Хоругва – це зовсім не казочка для 3 рочків, це виважена сучасними потребами соціуму легенда:

– Про українське козацтво і характерників, з усіма шаманськими і магічними атрибутами, з реальними прототипами (батько Семена був відомим на Січі як той, хто вміє двома шаблями водночас вбивати)⚔️

– Про ментальність ентосу українського і важливу роль жінок в житті України (так, так, не можна залишити поза увагою відьмацькі і домінуючі у правильному обсязі риси українок у фільмі: в боях – боєць, а вдома ти мене слухаєш))👧👩‍🦰👩

– Про витончене почуття гумору і бешкетництво бійців (корчма і діалоги)😇😁😂

– Про виховання дітей, у яких можна вкладати тільки те, чому самі навчилися і що можемо дати (принципи, віру, силу духа)🧒👦🧑👶👶👶👶

– Про те, що в часи зневіри і розчарувань, українці вміють гуртуватися (у фільмі показано, з ким і як козаки розуміються і чого досягають).🎷🎺🎸🎻🔪🗡💣⚔️🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Чому варто дивитися?🥰🇺🇦🇺🇦

Кіно варто дивитися через те, що воно аж палає і пече з екрану іронічністю і сарказмом, показує зовсім інший бік нашої ментальності, не через призму радянського кінематографу, де українець – це глупуватий малорос з хохляцькими витівками, який танцює гопака, і який вічно шось у когось просить і боїться, щоб чуб не вирвали (зеквартал теж доклався всім вовочками до цього).

Це вам не казка👌🖐🤝

Це оповідання – про гідність для дітей і для дорослих, показаний через глибоку і чесну історію одного народу, у центрі Європи, який вміє за себе постояти і навчити цьому дітей, але не через критику, приниження, буллінг або нотації, а власним, практичним досвідом боротьби за Гідність Право бути.

Тож, хочеш бути сильним українцем? 💪💪💪

Ну то йди, покажу тобі і як битися, і як сміятися, і як мови вчити, і як юшку варити, от тільки душу не продавай.

P.s. місце для сліз:😢😂😍

1) коли апостол каже, шо козаки за те, що голови в бою складають, завжди в Рай потрапляють.
2) (крізь сміх) коли чортенята на звернення: Слава Україні, відповідають Героям Слава!

Дивитися. І не один раз. З Різдвом, панство і панянство!

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh