Новини з Австрії

Федеральна армія Австрії попередила про 20 років “напруженості” і війну з Росією

Ризик війни між ЄС і Росією цього року “дуже високий”, каже генерал-майор Петер Форхофер. Існує загроза як відкритого, так і прихованого військового зіткнення. Крім того, очікується, що турбулентність триватиме щонайменше 20 років.

Австрійцям належить підготуватися до тривалого періоду напруженості, криз і хаосу. Новий період військового “безладу” супроводжуватиме світ і Австрію “щонайменше два десятиліття”, заявив генерал-майор Форхофер на презентації “Картини ризиків 2024” Міністерства оборони у Відні. Військові конфлікти, ймовірно, будуть частішати, “тому що війна повернулася як вимір політики”.

Наразі ми перебуваємо в “сірій зоні”: “Ми перебуваємо на етапі, коли ще не війна, але і вже не мир”. Це робить необхідним “знову привести збройні сили в бойову готовність”. Адже на створення протиповітряної оборони йде десятиліття. Через 10-15 років війна в Україні стане “лише одним із конфліктів”.

Міністр оборони Клаудія Таннер (ÖVP) високо оцінила пакет фінансування переозброєння Федеральної армії вартістю в мільярд доларів, який був закріплений відповідним законом. Міністр також була рада тому, що Австрія не запровадила свого часу професійну армію. На референдумі 2013 року австрійці “ухвалили дуже правильне і далекосяжне рішення” про збереження призову. Це можна побачити зараз, “коли інші держави знову замислюються про запровадження обов’язкової військової служби”.

Зараз важливо також посилити “інтелектуальну національну оборону”. Майбутнє покоління, зокрема, недостатньо цінує життя в умовах демократії. Тому концепція комплексної національної оборони має бути закріплена в навчальних програмах. Публікація “Образ ризику 2024”, над якою працювали десятки експертів різних дисциплін, також має бути доступною для шкіл та університетів.

У своїй презентації генерал-майор Форхофер перерахував загалом вісім ризиків, які є особливо актуальними для Австрії, включно з порушенням ланцюжків постачань через конфлікти, новими міграційними потоками, кібератаками та кампаніями з дезінформації, відсутність яких була б “вкрай незвичною” в поточному році супервиборів. Нарешті, експерт також згадав спроби зовнішніх гравців послабити європейську інтеграцію “за допомогою цілеспрямованих атак і тиску”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України