Експерти NASA опублікували знімок криовулкана на Плутоні

За допомогою космічного апарату “New Horizons” вченим NASA вдалося отримати кольоровий знімок поверхні Плутона, на якому експерти розглянули гігантський криовулкан.

 

Неофіційно область криовулкана на Плутоні названа “Плато Райт” (Wright Mons), і саме ця ділянка потрапив в область об’єднання єктивів, що дозволяє тепер більш детально вивчити його. На зображенні, яке фахівці NASA отримали з космічного апарату 14 липня минулого року, видно досить невелика кількість червонуватих льодів, і цей факт зацікавив вчених.

 

Передбачається, що органічні частки, названі “толины”, формуються при іонізації метану та азоту на рівні верхніх шарів атмосфери Плутона, після чого випадають на поверхню планети у вигляді сажі, надаючи червонуватий відтінок льодах. Вчені на підставі цього припускають, що ділянка місцевості, що потрапив в кадр, не так давно зазнав перетворення. На “Плато Райт” є кратер, який цілком може виявитися жерлом криовулкана, і якщо це дійсно так, то розміри вулкана тут неймовірно величезні, що робить його найбільшим аналогічним об’єднання об’єктом в Сонячній системі.
Джерело

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh