Авторські статті

Експерт: Венесуела на порозі кровопролиття

Венесуела на порозі кровопролиття. Частина військових перейшла на бік парламенту і за наказом Гуайдо звільнила з-під арешту лідера опозиції Леопольдо Лопеса. На 1 травня призначено демонстрація трудящих до першої якій Гуайдо закликає приєднатися до протесту армію. З іншого боку, Мадуро стягує вірні йому війська в столицю і заявив про те, що бунтівники, який задумували військовий путч, знешкоджені. Розібратися яка із сторін блефує важко навіть венесуельцям, по всій видимості блефують обидва боки. Про це у своєму блозі пише ізраїльський політичний експерт Соломон Манн.

Він зазначає, що в країні сидять не менше 400 російських бійців ПВК, які будуть грабувати під поглядом венесуельських сил охорони порядку. На думку експерта, було дуже нерозумно їх туди посилати – Росія сильно ризикує опинитися під новими економічними ударами, яких російські фінанси можуть і не витримати. Проте така логіка склалася в Росії фактичного двовладдя. З іншого боку, США надходять погрози введення обмеженого контингенту, якщо в столиці проллється кров і Мадуро, не визнаний світовим співтовариством в якості президента, буде силовим шляхом усувати опозиціонерів.

Соломон Манн пише, чим закінчиться протистояння – поки що важко передбачити, але є видимість того, що чаша терезів поступово схиляється на бік парламенту і Гуайдо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України