Люди виховані розведеними батьками менш релігійні

Люди, які виховані батьками, які перебувають в розлученні, в меншій мірі схильні до релігії, ніж ті, хто ріс в родині, де мати і батько були в шлюбі. Такі результати показало нове дослідження, проведене американським The Public Religion Research Institute спільно з Religion News Service, повідомляє newsru.com з посиланням на The Daily Mail.

За даними дослідження, 35% дорослих, чиї батьки були в розлученні в їхньому дитинстві, вважають себе нерелігійними. Про це ж заявили 23% опитаних, батьки яких були одружені. Таким чином, з цього випливає, що нестабільність сім’ї і, навпаки, міцність цього інституту можуть вплинути на релігійну ідентичність людини.

Впливає формат сім’ї в дитинстві і на частоту відвідування людьми церкви, коли вони стають дорослими. Згідно з даними проведеного опитування, 31% релігійних людей, чиї батьки були розлучені в їх дитинстві, відвідують службу в церкві принаймні один раз в тиждень. Про аналогічне заявили 43% їх однолітків, які виховувалися в повних сім’ях.

На думку експертів, розлучення призводить до переосмислення дитиною всіх зв’язків зі світом, включаючи релігію. При з’ясуванні причин, чому в міру дорослішання людина може залишити віру, 60% повідомили, що зробили це, тому що перестали вірити в церковну доктрину, 32% заявили, що їхня сім’я ніколи не була релігійною. У той же час 29% сказали, що до такого рішення їх привели повідомлення про деструктивні релігійні течії, на ще 19% вплинули повідомлення про випадки сексуального насильства з боку священнослужителів.

Загалом серед опитаних 39% молодих людей (віком 18-29 років) повідомили про свою нерелігійність. Дослідники констатують, що з кожним роком зростає число нерелігійних людей – наприклад, в 1991 році тільки 6% американців заявляли про свою нерелігійність.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh