Докурюйте те, що є і кидайте: Відтепер курці заплалять дорого і не лише здоров’я ям

З 1 серпня Україну чекає чергове подорожчання сигарет і алкоголю, оскільки ставки акцизного податку на сигарети піднялася на 9%. Відповідно, пачка сигарет з фільтром подорожчає в середньому на 2-3 гривні. Тютюнові вироби без фільтра також подорожчають – в середньому на 2,98 гривні.

Це планове підвищення ставки акцизів на тютюнові вироби, і смороду булі внесені Верховної Радою в Податковий кодекс перед прийняттям бюджету. І це не єдине підвищення, так як згідно з Угодою про асоціацію, Україна взяла на себе зобов’язання щорічно збільшувати ставку акцизу на сигарети, поки вони не досягнуть європейського рівня. Поступове подорожчання відбуватиметься до 2025 року і ціна повинна вийти на рівень 90 євро за 1000 сигарет.

За 2018 рік ціни на сигарети зросли на 23-27%, і за прогнозом Національного банку України, в 2019 році – ціни зростуть ще на 19%.

Отже, вже з 2025 року частка акцизного зобов’язання в середньозваженої роздрібної ціною на сигарети повинна досягти 60%, а сума акцизного податку повинна становити не менше 90 за 1 тисячу сигарет. І якщо 90є 60%, то загальна вартість сигарет може досягти 150 за тисячу штук, або ж 3 за стандартну пачку. При нинішньому курси валют цє 90 гривень. Без урахування девальвації гривні, яка може відбутися до 2025 року. То є пачка сигарет коштуватиме точно не менше 100 гривень.

Так само Україну чекає підвищення цін на алкоголь. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України підготували проект урядової постанови, згідно з якою мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на горілку підвищаться на 10,7%, на коньяк на 9,1—9,5%, віскі, ром джин подорожчають на 7,3%, а вино на 7,4 10,2%.

За словами експертів, мінімальні ціни встановлюються урядом для захисту легального ринку алкоголю і, відповідно, боротьби з недобросовісними виробниками низькоякісного або сурогатного продукту.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh