Економіка

Докурюйте те, що є і кидайте: Відтепер курці заплалять дорого і не лише здоров’я ям

З 1 серпня Україну чекає чергове подорожчання сигарет і алкоголю, оскільки ставки акцизного податку на сигарети піднялася на 9%. Відповідно, пачка сигарет з фільтром подорожчає в середньому на 2-3 гривні. Тютюнові вироби без фільтра також подорожчають – в середньому на 2,98 гривні.

Це планове підвищення ставки акцизів на тютюнові вироби, і смороду булі внесені Верховної Радою в Податковий кодекс перед прийняттям бюджету. І це не єдине підвищення, так як згідно з Угодою про асоціацію, Україна взяла на себе зобов’язання щорічно збільшувати ставку акцизу на сигарети, поки вони не досягнуть європейського рівня. Поступове подорожчання відбуватиметься до 2025 року і ціна повинна вийти на рівень 90 євро за 1000 сигарет.

За 2018 рік ціни на сигарети зросли на 23-27%, і за прогнозом Національного банку України, в 2019 році – ціни зростуть ще на 19%.

Отже, вже з 2025 року частка акцизного зобов’язання в середньозваженої роздрібної ціною на сигарети повинна досягти 60%, а сума акцизного податку повинна становити не менше 90 за 1 тисячу сигарет. І якщо 90є 60%, то загальна вартість сигарет може досягти 150 за тисячу штук, або ж 3 за стандартну пачку. При нинішньому курси валют цє 90 гривень. Без урахування девальвації гривні, яка може відбутися до 2025 року. То є пачка сигарет коштуватиме точно не менше 100 гривень.

Так само Україну чекає підвищення цін на алкоголь. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України підготували проект урядової постанови, згідно з якою мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на горілку підвищаться на 10,7%, на коньяк на 9,1—9,5%, віскі, ром джин подорожчають на 7,3%, а вино на 7,4 10,2%.

За словами експертів, мінімальні ціни встановлюються урядом для захисту легального ринку алкоголю і, відповідно, боротьби з недобросовісними виробниками низькоякісного або сурогатного продукту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

3 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.