Для того, аби докорінно очистити влади, закон про люстрацію слід ухвалити ще до президентських виборів

Зараз є нагальна необхідність ухвалення в парламенті закону про люстрацію. Україна спізнилася з цим з початку утворення нашої незалежности. На жаль, ми не пішли тим шляхом, яким свого часу пішла Польща, Угорщина, Чехія, республіки Балтики, які ухваливши закон про люстрацію, очистивши владу від старого комуністиного режиму і фактично ставши до розбудови нової системи влади, зуміли піти у своєму розвитку набагато далі, аніж Україна. Нинішні проблеми нашої держави є саме тому, що закон про люстрацію досі не ухвалено.

Про це 8 квітня 2014 року під час брифінгу в кулуарах Верховної Ради України заявив лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок.

Зауважимо, що очільник націоналістичної політсили разом із парламентарями-свободівцями Олегом Осуховським, Юрієм Сиротюком та Леонтієм Мартинюком є авторами проєкту закону “Про проведення люстрації в Україні”. Відповідний документ зареєстровано у Верховній Раді за номером 4570. Голова ВО “Свобода” уже неодноразово апелював до спікера парламенту О.Турчинова із вимогою включити законодавчу ініціятиву націоналістів до порядку денного засідання ВРУ, однак і сьогодні розгляду документа не відбулося.

“Ще в квітні 2005 року я як народний депутат України від імени нашої політичної сили вніс на розгляд парламенту законопроєкт “Про люстрацію в Україні”. Тепер ми його вдосконалили, врахували, що під люстрацію мають потрапити не тільки колишні працівники ідеологічних структур комуністичної партії, що слід не тільки усунути від влади і оприлюднити списки агентури КГБ СССР, які перебували і перебувають на державних посадах в Україні. Група авторів, серед яких народні депутати і юристи, написали проєкт закону, де враховано, що під люстрацію мають також підпадати працівники агентури Москви, працівники ФСБ, які до цього часу засіли в центральних і місцевих органах влади, а так само ті прислужники режиму Януковича, які спричинялися до знищення української нації та соціяльного визискування українського суспільства.

На превеликий жаль, сьогодні не було внесено до порядку денного наш законопроєкт. Але ми переконанні, що нам вдасться дотиснути і такий закон буде ухвалено в парламенті. Закон про люстрацію в Україні однозначно буде діяти”, – зазначив Олег Тягнибок.

“Коли ми йшли на вибори, то говорили про три основні завдання: подолати режим Януковича, не допустити реваншу диктатури та ліквідувати усі негативні наслідки правління режиму, а також розпочати процес всеосяжних докорінних змін українського суспільства. Особливо за тієї в ситуації, в якій зараз перебуває Україна, – необхідности боротьби з сепаратизмом усередині держави, проти терористів і диверсантів, які приходять за вказівкою Кремля для того, аби збурювати ситуацію, – законопроєкт про люстрацію є вкрай необхідний”, – наголосив лідер “Свободи”.

Керівник парламентської фракції націоналістів також виклав основний зміст свободівської законодавчої ініціятиви: “Метою цього законопроєкту є обмеження обіймання відповідних посад в органах законодавчої, виконавчої і судової гілок влади певною категорією осіб, які обіймали посади при колишніх режимах. Цим документом запропоновано ввести процедуру люстрації шляхом подання відповідних люстраційних декларацій і здійснення певної перевірки тих колишніх працівників. Ми визначили певну категорію осіб, які й мають підпадати люстрації”.

Олег Тягнибок нагадав, що тема люстрації була одним із основних питань, яке лобіювали націоналісти фактично від самого початку створення ВО “Свобода”.

Лідер українських націоналістів зазначив, що в основу законодавчої ініціятиви свободівців лягли найкращі законотворчі традиції Польщі, Чехії і республік Балтики.

“Фракція ВО “Свобода” одностайно і завжди буде підтримувати ініціятиви инших депутатів, які стосуються люстрації. Зокрема, ми обов’язково проголосуємо за ухвалення в другому читанні і в цілому за законопроєкт про відновлення довіри до судової гілки влади, який, я маю надію, парламент сьогодні ухвалить”, – заявив Голова ВО “Свобода”.

Також, відповідаючи на запитання націоналістів, Олег Тягнибок наголосив, що закон про люстрацію варто було б ухвалити ще до президентських виборів. За словами свободівця, це значно пришвидшить процес докорінного очищення влади та дозволить українцям обрати гідного Президента, який захищатиме інтереси виключно інтереси української держави.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh