Духовне

Дядько Вінстона Черчилля і предок принцеси Діани може стати святим Католицької Церкви

Триває беатифікаційний процес Слуги Божого о. Ігнатія від св. Павла (Congregatio Passionis Jesu Christi, C.P.), народженого Ігнатія Спенсера.

Ігнатій Спенсер народився 22 грудня 1799 року в родині впливового англійського аристократа Джорджа Спенсера. З юності Ігнатій цікавився релігійним життям і аскезою. Проходив навчання в Ітанському коледжі, де подружився з єпископом Річардом Годлі. Це знайомство викликало занепокоєння у батька молодого чоловіка, який належав до англіканської традиції. У 1817 р. Ігнатій відправився на навчання в Трініті-коледж в Кембриджі, після закінчення якого вступив в англіканську духовну семінарію. 13 червня 1824 року в Англіканській Церкві він був висвячений в сан пресвітера.

Вивчаючи роботи Отців ранньої Церкви і відкриваючи католицьку традицію, Ігнатій почав відчувати духовні сумніви. Через багато років він сам зізнався: «Це Отці Церкви зробили мене католиком».

30 січня 1830 року Ігнатій Спенсер відправив лист своєму батькові, в якому повідомляв про те, що відійшов від англіканства і був прийнятий в Католицьку Церкву. Для відомого англіканського аристократа, вірного захисника британської монархії, це був великий удар і зрада. Ігнатій залишив Англію, щоб не додавати сорому своїй сім’ї. Виїхавши на навчання до Риму, він познайомився з чернечої громадою пассіоністів (конгрегацією Страстей Ісуса Христа).

Після закінчення навчання в 1832 р. був висвячений на  священика Католицької Церкви. А коли в Великобританії католики отримали свободу віросповідання, відразу повернувся на батьківщину, де в 1838 р встановив молитовну практику в інтенції «пробудження і реформи Англії». У 1847 р вступив в громаду пассіоністів і отримав чернечий габіт. Помер 1 жовтня 1864 р.

Отець Ігнатій активно закликав до екуменічного діалогу і жадав єдності Церкви. Саме він став ініціатором заснування Союзу молитви за єдність християн. Вперше ця ідея реалізувалася вже після його смерті – в 1908 році.

Традиція збереглася і донині: щороку, з 18 по 25 січня, християни різних конфесій по всьому світу відзначають Тиждень молитов за християнську єдність.

Священик Ігнатій Спенсер – дядько Вінстона Черчилля і предок принцеси Діани (з роду Спенсерів) – неформально вважається покровителем Англікансько-католицького примирення. Через його заступництво моляться віруючі обох віросповідань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України