Політика

Децентралізація буде замінена федералізацією України, – Ірина Фріз

Стають зрозумілими причини та сенс миттєвого «розкриття» справи Шеремета та показового затримання ветеранів та волонтерів 13 грудня.

Саме за цими процесуальними діями майже непомітно для населення Володимиром Зеленським був внесений проект змін до Конституції України щодо «децентралізації». Текст з’явився лише сьогодні у понеділок перед початком погоджувальної ради в парламенті. Навіть побіжний аналіз цих змін свідчить про згортання децентралізації за європейською моделлю та закладання основ для федералізації, а ймовірно й конфедералізації України. Разом з тим, за цими змінами так зване ОРДЛО зможе де-юре отримати автономію. Але й будь-яка область України отримати автономію простою більшістю у 226 голосів, звичайним законом, а не Конституційними змінами, як це вимагає Основний Закон зараз. Тобто ці зміни – погана калька з федералізації Московії. Цинізм в тому що назва про одне, а зміст про інше. Більше того, після скорочення кількості депутатів до 300, що вже майже зроблено, зробити автономію можна буде 151 голосом народних обранців. Адже якщо парламент визначатиме устрій і правовий статус окремих адміністративно-.-територіальних одиниць, то це можливість наділяти їх ознаками автономій.

Пропозиції щодо введення посади префекта, як президентського контролера за місцевими органами самоврядування видаються утопічними, адже ця персона з точки зору права та повноважень не зможе зупинити сепаратизм, а його дії будуть легко блокуватися рішенням «Баришевского» суду. В разі створення антинародної коаліції, роль префекта взагалі буде зведена до нуля, адже рішення у 226 голосів в залі зробить його банальним спостерігачем за політичними процесами. Більш того, в сучасних реаліях судової системи зробити ефективний механізм стримок та противаг є неможливим.

Хтось скаже, що це збіг двох подій в часі, але мені видається, що відволікання уваги громадян на гучне затримання з дискредитацією ветеранів та волонтерів було цинічно зроблено владою для протягування на цьому тижні змін до Конституції за рецептом Путіна!
Україну перетворюють на Малоросію.

Таким чином, обіцянки про непорушення червоних ліній виявилися брехнею.

Ірина Фріз / Iryna Friz

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України