Авторські статті

Валерій Ананьєв: Ця влада втрачає землю під ногами

Президент моєї країни освятив своєю присутністю акт беззаконня і порушення прав людини. Ставши на бік беззаконня, він або повинен виправити свою помилку ціною репутаційних втрат, або за кращими традиціями своїх друзів-радників «пхнути» до кінця.

Lose-lose. Мабуть тре мені йти в тренери особистісного зростання, навчу як треба окреслювати перспективи.

Я вважаю творчість 95-кварталу низькопробною вульгарщиною, але в мене завжди був вибір – я міг його просто не дивитись. Зараз мене примушують споглядати ці похабні шоу на державному рівні. Це не було розслідування, це не було засідання суду, це було шоу у стилі СТБ. Яка-небудь дічь на кшталт «Кохана ми вбиваємо дітей». Але мова йшла про долі людей! Живих, справжніх, з сім’ями, дітьми, професіями. Їх просто змішали з лайном, назвавши убивцями без суду і захисту. Наш Президент залакував це лайно, щось пробурмотівши у мікрофон. Мої емоції під час перегляду можна порівняти з ситуацією, коли хтось приніс кошин брудної білизни і смачно зі слиною розказував мені як довго і хто носив саме ці труси, а потім тикав пальцями в жовті плями і пояснював звідки вони взялися. Я зосереджено переглянув всі труси. Це було гидко до блювоти, але на дні залишилось питання: «До чого тут вбивство Шеремета?». На афіші до спектаклю було написано «Вбивство Шеремета, спєшитє відєть!». І де?

Насправді структура шоу була багаторівнева з продовженнями на 1+1 «Право на владу» та у Шустера. Я давно не дивився телевізійні програми, тут довелося. Люди, як ви можете це дивитися? Це телелайно просто розріджує мозок і затуплює мислення. Але питання не в цьому. Президент та міністр МВС ходили парою по всіх передачах, починаючи з брифінгу, з чого роблю висновок – заздалегідь спланована інформаційна операція. Особливо сподобалась «Мені незручно, Президент стоїть, а я сиджу». Я ще ніколи не бачив, щоб міністр так глибоко відверто та публічно лизнув зад Президенту. Може занадто молодий, та не пам’ятаю часів Кучми. Як це робив Гордон – бачив, Геращенко – бачив, але щоб міністр – вперше.

Якщо винні – доводьте це в суді. Обвинувачення повинне довести провину людини, а не називати вбивцею хто під руку підвернувся. Юридичним же наслідком продемонстрованої вистави може стати лише одне – всі задіяні державні чиновники, включаючи Президента, повинні подати у відставку за порушення законодавства України, Конституції, прав та свобод людини, тиск на слідство та суд. Інших правових наслідків тут бути не може.
Висновки до яких я прийшов.

1. Вся ця історія – заздалегідь спланована інформаційна атака. Вона виконує як функцію очорнення волонтерської та ветеранської спільноти, так і функцію «смердючого оселедця» (поширений пропагандистський прийом), відвертаючи нашу увагу від подій після нормандського саміту.

2. Аваков став улюбленою дружиною. Коло друзів поповнилося. Цей розумний, хитрий та безпринципний дядько запропонував Зеленському просте рішення зразу двох проблем: «я тебе врятую від ветеранів, єжелі чо» і «я не боюсь саджати кого завгодно за надуманими причинами».

3. У нас була держава з відсутністю верховенства права, тепер вона стала просто неправовою, закон не потрібен – є Аваков. Що там наш прем’єр казав про покращення інвестиційного клімату? А?

4. Я не згоден з паном Арестовичем, що Зеленського затягнули в неприємну історію, зманіпулювавши ним. Ця інформатака планувалася заздалегідь, вона багаторівнева. Відповідно її обговорювали, узгоджували, обдумували. Зрештою, криворізькому хлопцю не 20 років, а 42, він зобов’язаний приймати рішення дорослої людини.

5. Я змінюю стиль життя, враховуючи декілька моментів: мене вже слухають; за мною можуть прийти; фізична готовність до найгіршого розгортання подій.

6. Аваков таки чорт. В усіх сенсах цього слова, в тому числі образ мислення.

7. Ми втратили баланс. Якщо Президент терміново не почне вирівнювати ситуацію – нас чекають дуже непрості часи. Так, ще більш непрості.

P.S. Завжди намагаюсь аналізувати будь-яку ситуацію, виключаючи емоції. Я не реагую на інформприводи в перші хвилини/години, намагаючись все ретельно обдумати, перевірити, оцінити.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України