Авторські статтіЗдоров'я

Десять кращих заспокійливих засобів для нервової системи

Заспокійливі засоби потрібні при стресових ситуаціях як для дорослих, так для дітей чи вагітних. Яке заспокійливе зареєстроване, заспокійливі таблетки та їх властивості – у нашій публікації.

«Всі хвороби від нервів» – говорили лікарі в середині XX століття. Однак настало XXI століття, а в цьому плані нічого не змінилося. Ритм життя як і раніше прискорюється, вимоги стають все вищі, а втома – все більша. В цьому плані одні лише поради щодо нормалізації режиму відпочинку і сну, поліпшення харчування та уникнення стресових ситуацій допомагають слабо. У підмогу їм необхідно приймати лікарські препарати, які допомагають виснаженій нервовій системі відновити тонус і повернутися до нормального стану.

Короткий огляд публікації ви можете переглянути на відео :


Відрадно, що сучасна фармакологія не стоїть на місці і регулярно постачає на ринок лікарських препаратів нові і більш досконалі седативні засоби. Їх вплив на організм проявляється набагато швидше, вони мають менше протипоказань і не викликають побічних ефектів, якими «славилися» ліки минулих поколінь. І щоб йти в ногу з часом, кожному з нас слід знати, які заспокійливі засоби на сьогоднішній день вважаються найкращими.

Топ-10 кращих заспокійливих засобів для нервової системи (препарати, медикаменти)

1. Фітоседан (Заспокійливий збір №2)

Цей препарат з заспокійливою дією є одним з небагатьох повністю натуральних ліків, здатних впоратися зі стресом. При цьому відсутність синтетичних компонентів нітрохи не заважає йому викликати потужну седативну дію на організм, а все завдяки дивовижній комбінації цілющих трав, таких як материнка та чебрець, валеріана, буркун і солодкий корінь.

Як показує практика, Фітоседан чудово усуває проблеми зі сном і запобігає негативного впливу стресу, якщо той ще не перейшов в хронічну форму. До того ж, Заспокійливий збір №2 не завдає шкоди організму, а отже, застосовувати його можуть навіть діти. Це ж стосується і побічних дій. Приміром, Фітоседан не викликає сонливості, а тому медики рекомендують пити його у другій половині дня, заварюючи по одному фільтр-пакетику, і випиваючи як чай. Більш того, приймати засіб можна навіть вранці або в обід, не побоюючись появи сонного або загальмованого стану. При всьому при цьому Фітоседан – це доступний препарат, ціна якого вас приємно здивує.

Фітоседан зареєстрований як лікарський засіб – детальніше на сайті Державний реєстр лікарських засобів України

Реєстраційне посвідчення: UA/14454/01/01
Наказ МОЗ №919 від 01.09.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 25.06.2015 по 25.06.2020

2. Персен

Цей заспокійливий засіб у наші дні користується неймовірною популярністю, і справа тут не тільки в широкомасштабної рекламної компанії. Персен – це ще один препарат на рослинній основі, в якому екстракт валеріани поєднується з мелісою та м’ятою перцевою. У такій комбінації речовини з цих трав здатні чинити на організм м’яку розслабляючу і заспокійливу дію.

Препарат Персен чудово справляється з невротичними станами і неприємними симптомами стресу, він ефективний як засіб, що рятує від страху і пригніченості, та до того ж носить горду назву «Кращого натурального снодійного». Більш того, фахівці нерідко призначають цей медикамент для профілактики психосоматичних розладів.

Окремо скажемо про те, що Персен абсолютно не викликає звикання і не знижує концентрацію уваги, завдяки чому приймати його можна людям, зайнятим діяльністю, яка потребує підвищеної концентрації уваги. Якщо ж говорити про недоліки препарату, то сюди слід віднести індивідуальну непереносимість і підвищену чутливість до компонентів Персена, а також розвиток закрепів при тривалому лікуванні цим седативним засобом. Нарешті, Персен не призначають дітям віком до трьох років у зв’язку з відсутністю досліджень, підтверджуючих безпеку прийому ліків в цьому віці.

Персен зареєстрований як лікарський засіб – детальніше на сайті Державний реєстр лікарських засобів України

Реєстраційне посвідчення: UA/9536/01/01
Наказ МОЗ №1449 від 03.08.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 18.02.2015 по 18.02.2020

 

3. Тенотен

Цей лікарський препарат належить до засобів гомеопатії, про вплив на організм яких і сьогодні не припиняються суперечки. Справа в тому, що активна речовина препарату присутня в цього медикаменту у вкрай малих дозах, і, на думку деяких вчених, не надає позитивного впливу на нерви.

Тим не менш, численні дослідження та відгуки доводять, що препарат відмінно допомагає людям, що знаходяться в стані затяжної стресу, тим, хто страждає неврозами і стикається з вегетативними та психосоматичними розладами. До того ж Тенотен покращує пам’ять і підвищує опірність організму до стресу.

Безсумнівним плюсом препарату є те, що завдяки мінімальним доз лікарського засобу, Тенотен не викликає побічних дій. Так і список його протипоказань включає лише дитячий вік до 3 років, вагітність і лактазну недостатність.

Тенотен зареєстрований як лікарський засіб – детальніше на сайті Державний реєстр лікарських засобів України :

  • таблетки
Реєстраційне посвідчення: UA/14604/01/01
Наказ МОЗ №2142 від 20.11.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 01.09.2015 по 01.09.2020
Заявник: ПП “ГЛЕДЕКС”, Україна

 

4. Деприм

Цей заспокійливий засіб прийнято називати «Самим натуральним антидепресантом», а все тому, що діючою речовиною є рослина звіробій, вірніше її екстракт. Вперше антидепресантним ефектом цього лікарського засобу вчені зацікавилися в середині 80-х років минулого століття, причому, думки американських та європейських дослідників полярно розходилися. Американці порахували, що звіробій не здатний ефективно впливати на ЦНС, у той час як європейські вчені довели – у боротьбі з депресивними станами екстракт звіробою нічим не поступається, а багато в чому навіть перевершує традиційні антидепресанти.

Сьогодні Деприм часто призначають для боротьби з депресією (легкого та середнього ступеня), у випадку зниження настрою, тривожних станів (особливо в період клімаксу), а також при підвищеній чутливості до зміни погоди. Правда, купити ліки можна лише за рецептом лікаря, а дітям до 6 років його прийом протипоказаний. До того ж необхідно пам ” ятати, що ці ліки посилюють фоточутливість, а значити, шанувальникам гарної сонячної засмаги або відвідування солярію від лікування Депримом краще відмовитися. І ще – не слід поєднувати прийом цих ліків з іншим антидепресанти, щоб не викликати передозування.

Препарат Деприм не виявлено на сайті Державного реєстру лікарських засобів

 

5. Афобазол

Медикамент Афобазол по праву називають одним з кращих анксіолітиків та транквілізаторів сучасності. Цей засіб являє собою оптимальне поєднання ефективності, безпеки і доступності.

Судіть самі, Афобазол чудово заспокоює нерви і знижує тривожність, допомагає усунути неприємні симптоми ПМС, безсоння та проблеми з засипанням. У наркологічній практиці цей препарат призначають особам, які вирішили кинути палити або «зав’язати» з алкоголем. Афобазол в цьому випадку відмінно усуває ознаки абстинентного синдрому. Використовується ліки і в психіатрії, де в комплексі з іншими препаратами усуває деякі психосоматичні розлади.

Тут варто сказати про головну перевагу розглянутого заспокійливого засобу. Справа в тому, що Афобазол – єдиний транквілізатор, прийом якого не приводить до звикання. Більш того, це засіб поєднується зі спиртними напоями, а отже, приймаючи ліки, ви не залучає до себе зайвої уваги на дружніх вечірках і сімейних урочистостях. У той час даний медикамент не призначають особам, які не досягли 18-річного віку, вагітним жінкам, годуючим матерям, а також людям з непереносимістю лактози.

Препарат Афобазол не виявлено на сайті Державного реєстру лікарських засобів

 

6. Гербіон

Це ще один комбінований заспокійливий засіб натурального походження, до складу якого входить корінь валеріани, м ята перцева, шишки хмелю і меліса. Завдяки такій комбінації лікарських трав, препарат чинить заспокійливу дію на ЦНС. У першу чергу даний ефект забезпечує корінь валеріани. Шишки хмелю посилюють його вплив на нервову систему, а меліса та й м’ята перцева надають розслаблюючу дію і надає препарату приємний смак.

Препарат Гербіон рекомендують мати при собі людям, що страждають від тривожних станів, тим, кому необхідно впоратися з підвищеною збудливістю, дратівливістю, безсонням або постійною напругою.

Випускається ліки в краплях, а тому при більшості перерахованих розладів досить прийняти 20-30 крапель в день, щоб неприємні нервові розлади вас більше не турбували. Застосовувати Гербіон рекомендується дорослим людям, а дітям до дванадцяти років медикамент прописують тільки після консультації з фахівцем. До того ж слід пам ” ятати, що краплі Гербіон випускаються на спирту, а значити застосовувати особам, які керують автомобілем та іншими засобами підвищеної небезпеки, слід з обережністю.

Препарат Гербіон зареєстрований Держлікслужбою як :

  • ГЕРБІОН® СИРОП ІСЛАНДСЬКОГО МОХУ
Реєстраційне посвідчення: UA/13504/01/01
Наказ МОЗ №1925 від 23.10.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 05.03.2014 по 05.03.2019
Заявник: КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ГЕРБІОН® СИРОП ПЕРВОЦВІТУ
Реєстраційне посвідчення: UA/9748/01/01
Наказ МОЗ №537 від 20.08.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 20.08.2015 по 20.08.2020
Заявник: КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ГЕРБІОН® СИРОП ПЛЮЩА
Реєстраційне посвідчення: UA/12176/01/01
Наказ МОЗ №1313 від 13.07.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: необмежений з 06.04.2017
Заявник: КРКА, д.д., Ново место, Словенія
  • ГЕРБІОН® СИРОП ПОДОРОЖНИКА
Реєстраційне посвідчення: UA/3751/01/01
Наказ МОЗ №636 від 01.10.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 01.10.2015 по 01.10.2020
Заявник: КРКА, д.д., Ново место, Словенія

 

 

7. Ново-пасит

Цей чеський препарат називають найкращим медикаментозним засобом з анксіолітичною (противотревожною) дією. Спочатку Ново-пасит викликав чимало сумнівів в якості заспокійливого засобу, адже активним компонентом цього ліки є речовина гвайфенезин, розроблений вченими у 2012 році для боротьби з кашлем. Однак пізніше з’ясувалося, що це рослинна речовина, що добувається з кору гваякового дерева, впливає не тільки на кашльовий центр, але і на ЦНС, позбавляючи людину від тривожності і чудово заспокоюючи «розхитані» нерві.

Сьогодні Ново-пасит застосовується для боротьби з такими неприємними станами, як дратівливість і тривога, розгубленість, страх, а також підвищена збудливість. Нерідко його призначають жінкам, для пом’якшення симптомів у клімактеричний період. Більш того, в комплексі з іншими ліками Ново-пасит використовують для боротьби з алергією.

Фахівці відзначають швидкодію препарату. Його благотворний вплив на організм можна відчути вже через 30 хвилин, що робить Ново-пасит незамінним у разі неврозів і реактивних психозів. Кожна людина, яка приймає це засіб повинна знати про можливі побічні ефекти у вигляді нудоти, блювання або запаморочення. До того ж Ново-пасит знижує час реакції і послаблює увагу, чим обмежує категорію осіб, які можуть приймати цей препарат. Дітям до 12 років це заспокійливий засіб також не призначають.

Ново-паси зареєстрований Держлікслужбою як :

  • НОВО-ПАСИТ таблетки, вкриті оболонкою, по 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери в коробці
Реєстраційне посвідчення: UA/1830/02/01
Наказ МОЗ №48 від 11.01.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 30.04.2015 по 30.04.2020
Заявник: ТОВ “Тева Україна”, Україна
  • НОВО-ПАСИТ розчин оральний по 100 мл у флаконі; по 1 флакону з мірним ковпачком в коробці; по 5 мл у саше; по 30 саше у коробці
Реєстраційне посвідчення: UA/9976/01/01
Наказ МОЗ №908 від 11.05.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 22.08.2014 по 22.08.2019
Заявник: ТЕВА Фармацевтікал Індастріз Лтд., Ізраїль

 

8. Фенібут

Препарат Фенібут є одним з кращих представників сучасних ноотропних препаратів, тобто лікарських засобів, які активізують мозок і поліпшують розумові процеси. Разом з тим, Фенібут – універсальний засіб з траквилизирующим (заспокійливим і рятує від тривожності) дією.

Завдяки такому різноплановому впливу на мозок і, зокрема, на нервову систему, Фенібут призначають у разі утрудненого засинання, постійного страху, тривоги та інших невротичних станів. Неврологи застосовують цей засіб для лікування запаморочення і головного болю, у разі «морської хвороби» (колисання) і хвороби Меньєра. У комплексі з іншими ліками Фенібут призначається і дітям.

Скажемо і про негативний вплив на організм. Лікарі не рекомендують тривало приймати медикамент, так як в цьому випадку можна нашкодити роботі печінки.

Фенібут не зареєстрований як :

  • порошок
Торгівельне найменування: ФЕНІБУТ
Виробник: ФДУП “СКТБ “Технолог”, Російська Федерація
Форма випуску: порошок (субстанція) у пакетах поліетиленових для фармацевтичного застосування
Реєстраційне посвідчення: UA/11568/01/01
Наказ МОЗ №836 від 15.08.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 15.08.2016 по 15.08.2021
  • таблетки
Реєстраційне посвідчення: UA/14615/01/01
Наказ МОЗ №484 від 30.05.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 20.08.2015 по 20.08.2020
Заявник: ТОВ “РІК-ФАРМ”, Україна

 

9. Пантогам

Це ще один представник ноотропних лікарських засобів, який захищає мозок від кисневого голодування, підвищує розумову і фізичну працездатність. У той час медикамент володіє помірним седативним впливом на організм, що дозволяє використовувати його при невротичних станах і лікуванні різних залежностей.

Інтерес до Пантогаму зростає рік від року ще й тому, що на тлі лікування важких захворювань, таких як шизофренія, епілепсія або хвороба Паркінсона, цей препарат допомагає впоратися з нервовим розладом, порушення сну і іншими наслідками стресу. Більше того, він широко застосовується в педіатрії, покращуючи дитячу пам’ять і нормалізуючи сон дитини. Пантогам призначають у комплексному лікуванні дитячої епілепсії, а також при затримці психічного розвитку у малюків. Психомоторне збудження у дітей також є приводом до призначення цього лікарського засобу.

До плюсів Пантогама можна віднести те, що у разі виникнення побічних ефектів достатня лише знизити дозування ліків, як неприємний стан тут же піде. Тим не менше, серед його побічних ефектів зустрічається сонливість і млявість, а у разі передозування у людини з’являється загальмованість. До того ж, протипоказанням препарату є вагітність (I триместр), алергічні реакції і патології нирок.

Препарат Пантонгам не зареєстрований Держлікслужбою України.

10. Гліцин

Якщо говорити про перевірені роками засоби які давно довели свою ефективний вплив на нервову систему, то першим серед них є Гліцин. Сьогодні цей засіб затребуваний, як і раніше, причому лікарі з гордістю називають його найкращим заспокійливим для дітей.

Це ліки, що покращують обмінні процеси в мозку, не один десяток років допомагає людям справлятися з підвищеним емоційним напруженням, агресивністю і конфліктністю. Гліцин чудово покращує настрій, позбавляє від тривоги і налагоджує сон. Розглянутий медикамент допомагає впоратися з абстинентним синдромом та проявами клімаксу дорослим людям, і в той час підходить для дітей старше трьох років, які страждають від підвищеної збудливості і погано сплять ночами.

Величезною перевагою цього універсального препарату є відсутність у нього протипоказань (за винятком індивідуальної непереносимості), а також низька ціна, яка робить Гліцин доступним для всіх категорій громадян.

У даній статті ви ознайомилися з топ-10 кращих заспокійливих засобів для нервової системи, а отже, у разі нервових розладів вам буде набагато легше вибрати відповідні ліки. Правда, не забудьте перед їх застосуванням порадитися з лікарем.

Гліцин зареєстрований на сайті Державний реєстр лікарських засобів України як :

  • порошок (субстанція) у подвійних поліетиленових пакетах для виробництва стерильних лікарських форм
Реєстраційне посвідчення: UA/10705/01/01
Наказ МОЗ №562 від 03.09.2015
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 03.09.2015 по 03.09.2020
  • таблетки сублінгвальні по 100 мг по 50 таблеток у блістері; по 1 блістеру в картонній коробці
Реєстраційне посвідчення: UA/14604/01/01
Наказ МОЗ №2142 від 20.11.2018
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 01.09.2015 по 01.09.2020
Заявник: ПП “ГЛЕДЕКС”, Україна
  • кристалічний порошок (субстанція) у подвійних поліетиленових пакетах для фармацевтичного застосування
Реєстраційне посвідчення: UA/15008/01/01
Наказ МОЗ №273 від 28.03.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 28.03.2016 по 28.03.2021

 

Що ще можна використовувати для боротьби з нервозністю

Звичайно, прийом седативних засобів знижує вплив стресу і не приносити відчутної шкоди організму людини, але привчає в екстрених випадках сподіватися лише на ці препарати. Можливо, варто пошукати додаткові способі позитивного впливу на нервову систему, наприклад, заспокійливі позитивні твердження (афірмації), оптимістичний життєвий настрій, спілкування з природою, медитації.

Це єдиний спосіб (навіть самий чудовий) боротьби зі стресом в арсеналі людини, що послаблює адаптацію до мінливих зовнішніх умов і може викликати залежність. Способів подолання важких життєвих ситуацій повинно бути кілька, якщо не сказати багато.

Одне тільки усвідомлення того, що у вас є цілий набір заходів боротьби зі стресом і його наслідками послаблює вплив стресу. До ресурсів особистості можна віднести спорт, активний відпочинок, хобі, переключення уваги, когнітивний ресурс – тобто спокійний розбір ситуації і т. д.

Бережіть себе!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України