Здоров'я

Чому не варто видаляти волосся на тілі

Тіло людини будь-якої статі більш ніж на 95% покрите волоссям. Вони ростуть скрізь: на ногах, руках, спині, грудях і обличчі, причому, і у жінок теж. Просто у чоловіків волосяний покрив на вилицях, підборідді, грудях і спині більш жорсткий і густий. У жінок же ці зони покриті пушковими волосками, дуже тонкими, світлими і короткими. Тільки за цих якостей волосся на обличчях дівчат не так помітне, як у чоловіків. Єдині місця, де не росте волосся, — слизова, долоні, ступні та очні яблука.

Як робили наші предки

У минулому люди по-різному ставилися до волосся на тілі. У Древньому Єгипті всі ділянки з темним довгим волоссям (включаючи голову) обов’язково піддавалися регулярної екзекуції гоління. Це було певною культурною необхідністю в умовах дуже спекотного клімату. Голили голови навіть знатні аристократки, після чого абсолютно гладкі черепа покривали перуками. Жінкам нижчих станів така розкіш була недоступна, тому вони задовольнялися своїми натуральними чупринами.

В епоху Середньовіччя і Відродження люди всіх станів не чіпали рослинність ні на голові, ні на тілі. Сучасна мода диктує свої правила: доглянуте тіло жінки обов’язково повинно бути позбавлена волосся. Щодо чоловіків це залежить від рівня інтелігентності, «окультуреності» джентльмена.

Навіщо волосся на тілі

Всі ці норми щодо знищення волосся на тілі — не більше, ніж данина моді. Насправді, все подароване людському тілу природою знаходиться на своєму місці і виконує певну функцію. Волосся в таких місцях, як лице і пах багато століть тому відігравало роль статевого ідентифікатора. Борода на обличчі вказувала не лише на приналежність до чоловічої статі, але і на статевозрілість самця.

Волосся в паху і під пахвами не тільки визначають дорослу людину, але і сприяють терморегуляції. Також волосся у цих областях накопичує природний запах поту і феромони, з яких наші далекі предки чуйно вловлювали здорову, сексуально активну і підходящу за генетичним складом особину.

Шкода від знищення волосся на тілі

Група вчених з Стерлінгского університету в Шотландії провела цікаве дослідження. Вони запропонували 63 жінкам (вік 18-32 роки) по запаху чоловічого поту на футболках визначити найбільш привабливого сексуального партнера. Після аналізу результатів переваг вчені з’ясували, що всі дами тільки по запаху поту інстинктивно вибрали для себе найбільш підходящих по набору генів чоловіків.

Психолог Крейг Робертс зробив висновок, що запах поту є певним індикатором здоров’я та генетичної сумісності партнерів. Цікаво, що повторення результату через 3 місяці дало такі результати. Пані вибрали тихих  джентльменів. Цей механізм тисячоліттями відточувався еволюцією, щоб у людей була можливість підбирати собі ідеального партнера для народження здорового потомства. Адже саме на волоссі запах поту зберігається найкраще.

Збриваючи волосся на своєму тілі і забиваючи запах поту антиперспірантами і духами, люди позбавляють себе можливості підбирати хороший генетичний матеріал. Крім цього постійне гоління призводить до мікротравм шкіри. Це регулярно активізує і дезорієнтує імунну систему, яка постійно змушена боротися з будь-яким зовнішнім агресором.

Не варто забувати, що гоління відбувається не тільки за допомогою лез, але і всіляких пінок, мила та інших хімічних засобів. Все це при порізах потрапляє в кров, дратує більш глибокі шарі дерми, може викликати нагноєння і вростання волосся. Не кращим чином впливають на шкіру і інші методи епіляції. Особливо небезпечним є модне нині лазерне видалення волосся, яке провокує не тільки мікротравми, але і рак шкіри

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України