Правда про нічне бажання їсти

Дивляться калорії на годинник?

Давним-давно, в далекій давнині, людей цікавив тільки загальний калораж. Коли вдавалося роздобути їжу, тоді і їли: хто-то гриз по зернятку протягом дня, як польова миша, а хтось наїдався лише перед сном, як удав. І нікому не було діла, світить при цьому сонце або визирнув місяць.

Сьогодні ж ми вважаємо, що їсти після заходу ні в якому разі не можна. Чи То із-за відсутності фізичної активності уві сні, чи то із-за коливань рівнів різних гормонів, то калорії знаходять особливі властивості ночами. І дослідження — навіть ті, які провели в лабораторіях суворого режиму, контролюючи кожний прийом їжі — не дають однозначної відповіді.

Їжа вдень і вночі

Дослідження 2007-го року, під час яких спостерігалося за 12 жінками з ожирінням, не виявило ніякого впливу час прийомів їжі на вагу. Не було статистично значущих змін у загальній масі тіла, сухий масі і відсоток жиру в учасниць, що харчувалися вдень, вночі або в будь-який час доби.

У дослідженні 2012-го року брали участь 78 повних офіцерів поліції; найбільше кілограмів і сантиметрів з талії) пішло у тих, хто споживав основну частину вуглеводів на вечерю.

У дослідженні 2013-го, де брали участь 74 жінки з зайвою вагою, сильніше схудли ті, хто їв більше (загальних калорій на сніданок, а не на вечерю.

Ще одне дослідження 2013-го, в якому спостерігалися люди з нормальною вагою: ті, хто не їв з 7 вечора до 6 ранку, споживали в середньому на 239 калорій в день менше (в довгостроковій перспективи це дає великий ефект).

У перехресному дослідженні 10 жінок із зайвою вагою 6 тижнів харчувалися з одного режиму та 6 тижнів — з іншого. У першому циклі ті, хто їв основну частину калорій ввечері, втратили більше жиру, ніж «ранкові». Однак, при повторенні експерименту результати були зворотними: сильніше схудли ті, хто більше їв вранці.

Дослідження Пенсільванського університету виявило, що їжа в нічний час погіршує обмін речовин. А дослідження Орегонського університету, проведене на тваринах не виявило негативного ефекту: мавпи, які воліли їсти в темний час доби, не набирали зайвого (порівняно з родичами, рідко що харчувалися вночі).

Як бачите, наукове співтовариство не прийшло до консенсусу; результати цих досліджень не дозволяє зробити остаточні висновки про користь або шкоду нічного харчування.

Гедонічна гіперфагія

Проблеми з вищенаведеними дослідженнями в тому, що вони розглядали виключно біологічні аспекти, не звертаючи уваги на психологічні. Люди схильні до «гедонічної гіперфагі», тобто можуть їсти і заради задоволення, а не із-за реального голоду.

Якщо ми нічим не зайняті, сумуємо, розважаємо себе пасивно (наприклад, лежимо і дивимося серіали), в нашій голові сама собою з’єднання являється думка, що непогано б перекусити. Хоча ніякого дефіциту калорій немає і в помині.

  • Саме це частіше за все відбувається по ночах і саме з-за цього ми товстіємо. А не з-за якихось особливих властивостей нічного метаболізму або місячного світла.

Що робити

Хоча однозначної переваги у різних режимів харчування немає, їжа ночами трохи шкідливіше для талії. Але це не привід міняти свої уподобання, якщо у вас все йде добре.

Однак, якщо ви маєте намір позбавитися від зайвої ваги і схильні до гедонічношл переїдання, має сенс утримуватися в 9-12-годинний нічнн вікно. При цьому я все ж порекомендував б їсти перед сном трохи білкової їжі (з мінімумом вуглеводів) для підтримки м’язової маси: маложирний сир або домашній сир, знежирений йогурт, порція-дві протеїнового коктейлю і тому подібна їжа

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh