Духовне

День Святого Петра: прикмети на 29 січня

Ретельно підметіть підлогу: чим більше сміття наметете, тим більше буде щастя в домі

29 січня у народі вшановували Святого Петра – покровителя домашньої худобини.

День, коли поклонялися веригам (ланцюгах) Апостола Петра. Назва це пов’язано з подією, описаних в Біблії. Так, під час християнських гонінь апостол Петро був заарештований. За наказом правлячого тоді царя Агріппи його посадили до в язниці й закували в ланцюги. Вночі до апостола з’єднання явився ангел і звільнив Петра. Пізніше перші християни знайшли ці ланцюги і зберегли їх як свідчення Дива і священну реліквію. Сьогодні ланцюга Апостола Петра зберігаються в Римі.

У народі говорили про те, що настав Петро-Полукорм. Селяни ділили зиму на дві частини. Так, вважалося, що зараз перша половина зими залишилася позаду. Зазвичай до 29 січня з’їдався половина всіх заготовок і запасів. Виникала невизначеність – невідомо, наскільки могла затягнутися зима. І саме тому, 29 січня намагалися аналізувати природні явища, прикмети, щоб передбачити погоду.

Селяни з цієї дати ділили зиму на дві половини. Вважалося, що одна одної зими вже підійшла до кінця. У давнину В цей день в засіках наводили порядок і примічали, скільки залишилося припасів. Якщо запасыв залишалося менше половини, то намагалися урізати добову норму корму худобі.

Ще в цей день навпіл ламали скіпу і клали хрестом на підлозі. Вважалося, що такий ритуал принесе родині багатство.

Потрібно навести порядок у місцях зберігання продуктів, щоб домовик не роздав їх нечисті і не довелося голодувати.

29 січня не варто використовувати ножиці, пилу, ножі, щоб не привернути нещастя в дім.

Дівчина стоїть сьогодні гарненько підмести підлогу. Чим більше буде наметено сміття, тим більше буде щастя в домі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України