Вчені звинуватили Шовковий шлях у поширенні інфекцій

Вчені звинуватили Великий шовковий шлях у поширенні інфекцій. Він функціонував багато століть тому і пов’язував Схід і Захід.

Стародавні торговці привозили з нього не тільки невідомі на Заході прянощі, шовк та інші предмети торгівлі, але і невідоме в Європі світосприйняття, інші технології і релігію. Цей караванний маршрут означав набагато більше, ніж звичайний торговельний канал. У цей же час, фахівці відзначають, що по великому Шовковому шляху в європейську частину материка завозилися не тільки товари і приводи для роздумів, але й інфекційні захворювання, до яких європейці звиклі не були.

Зокрема, вчені з’ясували, що одним з джерел проникнення були предмети, які були виявлені в місцях, які служили погоничам в якості туалетів. Це дерев’яні, або бамбукові палички з тканиною, обмотаною навколо одного з кінців. Вони до цих пір зберегли залишки екскрементів східних торговців.

Як виявилося, в них містилися яйця східних хробаків-паразитів, яким для завершення свого життєвого періоду потрібен вологий клімат. А, потрапивши в умови пустелі, вони надовго зберігали свої шкідливі для людини властивості. Якщо заражена ними осіба опорожнялся біля джерела води, яйця потрапляли в нього і заражали риб, яких люди їли і теж масово заражалися. Така хвороба могла викликати, в кращому випадку пронос, а в гіршому призвести до раку печінки і смерті хворого.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh