Авторські статтіНовини

Вчені звинуватили Шовковий шлях у поширенні інфекцій

Вчені звинуватили Великий шовковий шлях у поширенні інфекцій. Він функціонував багато століть тому і пов’язував Схід і Захід.

Стародавні торговці привозили з нього не тільки невідомі на Заході прянощі, шовк та інші предмети торгівлі, але і невідоме в Європі світосприйняття, інші технології і релігію. Цей караванний маршрут означав набагато більше, ніж звичайний торговельний канал. У цей же час, фахівці відзначають, що по великому Шовковому шляху в європейську частину материка завозилися не тільки товари і приводи для роздумів, але й інфекційні захворювання, до яких європейці звиклі не були.

Зокрема, вчені з’ясували, що одним з джерел проникнення були предмети, які були виявлені в місцях, які служили погоничам в якості туалетів. Це дерев’яні, або бамбукові палички з тканиною, обмотаною навколо одного з кінців. Вони до цих пір зберегли залишки екскрементів східних торговців.

Як виявилося, в них містилися яйця східних хробаків-паразитів, яким для завершення свого життєвого періоду потрібен вологий клімат. А, потрапивши в умови пустелі, вони надовго зберігали свої шкідливі для людини властивості. Якщо заражена ними осіба опорожнялся біля джерела води, яйця потрапляли в нього і заражали риб, яких люди їли і теж масово заражалися. Така хвороба могла викликати, в кращому випадку пронос, а в гіршому призвести до раку печінки і смерті хворого.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.