Авторські статті

Дебальцевська дуга. Оперативна обстановка на 12 лютого, 2.00

Протягом доби тривали бої в районі Логвінове. По району, прилеглому до села завдаються артилерійські удари. Однак атаки українських військ результату не досягли – противник, як і раніше контролює район Логвінове. Таким чином, наші війська вже третю добу залишаються в оперативному оточенні. Доставка предметів постачання і боєприпасів припинена. Сьогодні невеликий український конвой, організований бійцями 128-ї гірсько-піхотної бригади зміг прорвати кільце і вивезти поранених з Дебальцевського плацдарму.

Справа в тому, що противник зайняв придатні для оборони позиції в районі Логвінове, але не наважується зайняти польові дороги, і не розширює зону прориву. Швидше за все, основною причиною припинення подальших активних дій є брак сил у російських загонів, які понесли великі втрати в боях.

Сьогодні цілий день йшли бої, але завдання з деблокування військ не виконано через поспішне введення в бій невеликих підрозділів, які не мають ефективної взаємодії як між собою, так і з артилерією.

На інших ділянках фронту російські загони ведуть розвідку боєм, промацують наші позиції, але рішучих атак не проводять – тому що зустрічають сильну відсіч, і вже не насмілюються штурмувати, не ризикують. Отримавши відсіч – відходять, але потім російська артилерія продовжує вести обстріл наших позицій.

Успішно діє полк Нацгвардії “Азов” в районі Маріуполя, який веде бої за розширення зони безпеки. На жаль, на інших ділянках фронту таких самих ефективних наступальних дій не проводиться.

Начальник Генштабу Віктор Муженко вже дві доби доповідає Верховному Головнокомандувачу помилкову інформацію, що Логвінове взято і йде зачистка, хоча всі знають, що реально противник зберігає контроль за дорогою. Російські загони зміцнюються в районі Логвінового, і дорога прострілюється прямою наводкою.

Відсутність постачання вже серйозно обмежує тактичні можливості українських військ – так, помітно знизила активність наша артилерія всередині блокади. Кожен день зволікань підточує бойові сили наших військ. І становище оточеного угруповання, яке як і раніше має наказ “триматися” не може не викликати занепокоєння.

Боєготовність і керованість українських військ всередині кільця оточення залишається високою, хоча бій кипить у важких умовах. У супротивника немає ніякої переваги, наші воїни б’ються з ворогом на рівних, і триматися впевнено.

Юрий БУТУСОВ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України