Новини

Де шукати клієнтів ріелтору, який тільки починає працювати?

як знайти нерухомість
як знайти нерухомість

Початківець ріелтор на початку свого кар’єрного зростання задає собі два основних питання: як почати працювати ріелтором? Як знайти клієнтів? Мене ці питання так само цікавили коли я тільки почала працювати в нерухомості. Сподіваюся, що ця стаття виявиться для Вас корисною та пізнавальною.

З чого ж почати? Дуже складно і важко сказати, з чого ж почати. Ось наприклад я навіть не думала, що стану ріелтором. У дитинстві мені часто задавали питання ким я хочу стати, я відповідала, що стану: слідчим, адвокатом журналістом…Але вийшло так, що у мене економічна освіта. Це теж добре, але для ріелтора все ж краще психологічна або ж юридична освіта.

Так ось перше, що необхідно для новачків – це теорія. Якщо Ви не змогли по якому-небудь приводу отримати належне навчання, вам ніщо і ніхто не заважає надолужити згаяне, сидячи у вільні години в інтернеті, при цьому Ви отримуєте нові навички і вчіться на чужих помилках.

Що корисного можна знайти новачкові в інтернеті? Це всілякі агентські форуми, блоги, електронні книги, журнали, аудіо та відеоматеріали, лекції чи фільми. Це не означає, що не можна починати працювати, поки Ви не вивчите всю специфіку професії. Навпаки, об’єднання теорія з практикою краще утримати в пам’яті. Але навчання ні в якому разі не повинні кидати. Ви повинні весь час самореалізовуватися. І починати потрібно з навчання законодавчих актів, документів, інструкцій. Дуже часто клієнти задають багато питань, які пов’язані з оформленням документів, і від того, як правильно і професійно на них відповість ріелтор, залежить його кар’єрне зростання. Не розкидайтеся клієнтами. Навіть ваш перший клієнт може стати постійним, якщо Ви не будете робити занадто багато помилок. Будьте професіоналами у своїй сфері діяльності.

Приступаємо до практики.

Не можливо осягнути неосяжне. І Ви не намагайтеся, почніть з малого: наприклад, вивчіть характеристику купівлі-продажу квартир, а найближчим часом не беріть багато варіантів. Як показує практика, що ті, хто бере надто багато на себе завдань, ніде не встигають і залишаються ні з чим. Як говорить прислів’я: «поженешся за двома зайцями-жодного не зловиш.»

Я починала працювати ріелтором в агентстві нерухомості, де з перших днів давали безкоштовне навчання, проводилися тренінги, семінари. Часта змінюваність кадрів у таких агентствах дуже маленька. Навпаки, кожен тут цінує своїм робоче місцем. Що може бути краще для новачка, ніж почати працювати в хорошій компанії і дружнім колективі яка тебе навчить?! Тут Вас не будуть експлуатувати в якості безкоштовного розклеювача і носіїв реклами. Тут Ви швидко почнете навчатися тонкощам роботи. Тут Ви станете професіоналом. Досить заманливо? Думаю, так. Напевно у Вашому місті є таке агентство. То знайдіть же його і приступайте до роботи.

Багато хто напевно чули назву «чорний ріелтор» або «маклер». Так називають ріелторів-одинаків, які працюють поза агентствами. Я вважаю, що це несправедлива назва. Таке ім’я прийшло з 90-х рр.., під час формування ринку нерухомості, коли дійсно було багато нестикувань. Саме з того часу тягнеться погана слава про ріелторів, як про бандитів і шахраїв. Агентства часто борються з маклерами і в цих цілях теж іноді є джерела негативної інформації про них. Однак, працюючи в агентстві нерухомості, я зустрічала ряд маклерів, які професіонали в своїй справі і не запятнались недобросовісним веденням бізнесу.

Якщо Ви замислюєтеся почати працювати самостійно, то будьте готові, що Вас можуть назвати «маклером». Нехай Вас це не засмучує. Підшукайте собі надійного компаньйона, який би передавав Вам свої навички та досвід у цьому бізнесі. Цілком можливо, що Вам доведеться на початковому етапі задовольнятися невеликими доходами. Але це того варто.

Дотримуйтесь правил трьох «не»: не обманюйте, не обманюйте себе, і не дозволяйте себе обманювати

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України