ЄС|NATO

Ціна на нафту марки Brent опустилася нижче психологічно важливої позначки 80 дол за барель

   Brent вже $ 80

Вчора, 12 листопада, пізно ввечері ціна на нафту марки Brent, нарешті, опустилася нижче психологічно важливої позначки 80 дол за барель!

Станом на 23.00 за київським часом ціна досягла 79,7 дол за барель. Потім хоча і стався відкат, але дуже невеликий – станом на 7.00 сьогоднішнього ранку ціна нафти Brent склала 80,0 дол за барель.

Нафта в середу подешевшала на побоюваннях, що зниження видобутку нафти членами Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) буде недостатньо для усунення надлишку пропозиції на ринку.

Нафта може продовжити дешевшати, навіть якщо на засіданні Організації країн – експортерів нафти буде прийнято рішення про скорочення її видобутку, спрогнозував Гері Росс, гендиректор PIRA Energy Group. За його словами, на нафтовому ринку «дисбаланс» між попитом і пропозицією, через що ціни на нафту наступного року можуть знизитися незалежно від результатів засідання у Відні 27 листопада. «ОПЕК не може і не буде докладати зусилля, необхідні для виправлення дисбалансу», – заявив Росс. http://www.vedomosti.ru/companies/news/35884901/neft-mozhet-podeshevet-nesmotrya-na-reshenie-opek

Інші фахівці по нафтовому ринку також прогнозують подальше зниження цін. На вихідних економіст Філіп Верлегер дав прогноз, що нафта марки Brent може подешевшати до 70 дол за барель або ще сильніше.

Нагадаю, Брент (Brent Crude) є однією з основних марок нафти, що торгуються на міжнародних нафтових біржах. Ціна нафти Brent з 1971 року є основою для ціноутворення близько 40% всіх світових сортів нафти, зокрема, РОСІЙСЬКОЇ НАФТИ Урал. Саме тому дану марку називають «еталонною».

Зазначу, що ціна на нафту марки Brent ще в червні поточного року становила 115 дол за барель. Таким чином, вона подешевшала всього за чотири місяці вже на 35 дол за барель.

Дане падіння цін на нафту дуже сильно б’є по економіці Росії, бюджет якої на 2015 рік був зверстаний з розрахунку ціни нафти в 96 дол за барель.

Так, наприклад, в 2013 році російський експорт енергоносіїв, за даними опублікованого в понеділок дослідження московського банку Ренесанс Капітал, склав більше двох третин від сукупного обсягу експортних поставок – 372 мільярда доларів із загальної суми в 526 мільярдів доларів.

Сергій Гурієв, колишній радник російського уряду, сказав в інтерв’ю з кореспондентом телеканалу CNBC, що в разі збереження цін на нафту на їх майже рекордно низькому рівні в районі 82 доларів за барель, Росію, що обгрунтовує свої економічні прогнози за значно вищою ціною на нафту, очікують “серйозні проблеми”. http://inosmi.ru/world/20141113/224232532.html

Якщо ж нафта подешевшає ще сильніше, то й проблеми у Росії виявляться ще “серйозніші” …

Джерело: Экономика от Пророка

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України