Економіка

На Павлоградському хімзаводі – масові звільнення та зупинений процес з утилізації старого ракетного палива

На Павлоградському хімзаводі у зв’язку з недофінансуванням програми з утилізації твердого ракетного палива, склалася критична ситуація. Як раніше повідомляла Всеукраїнська екологічна ліга, відсутність необхідного фінансування робить реальною загрозу виникнення аварії з тяжкими техногенними та екологічними наслідками міжнародного рівня. Можливо загоряння і вибух декількох тисяч тонн ТРП, яке спровокує ударну хвилю і потужний сейсмічний струс. Відбудеться значний викид токсичних продуктів. Радіус дії такого потужного вибуху, за оцінками фахівців, досягне від 60 до 100 км.

Повідомляє Голос українською з посиланням на Мост Днепр.

Для забезпечення безпеки жителів регіону та України в цілому, керівництво заводу змушене було скоротити 562 працівники для забезпечення безпечного зберігання протягом пів року твердого ракетного палива.

За інформацією, наданою на заводі, після розпаду Радянського союзу Україна відмовилася від ядерної зброї. У відповідь на це, п’ять держав підписали Будапештський меморандум і пообіцяли Україні економічну, фінансову, територіальну і політичну безпеку, яку згодом і порушили. США підписали договір з Україною, в рамках якого вони взяли на себе зобов’язання профінансувати всі роботи по ліквідації ракет і твердого ракетного палива екологічним безпечним шляхом. Американці з 2015 по 2018 рік мали закінчити цю програму, але об’єкт не добудували, утилізація не завершена і з 1 січня 2019 року «пішли». Відповідно, в Україні така програма не була передбачена, фінансування на компенсацію витрат, які платили американці також не було. Тому у 2019 році завод компенсував це самостійно, своїми засобами, користуючись власним прибутком.

З 1 січня 2020 роки держава Україна відмовилося фінансувати утилізацію ТРП від стратегічних ракет, скорочення яких було ініційовано першим президентом України Леонідом Кравчуком.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України