Життя

Почуття власної переваги – риса невпевнених у собі людей

Вони не настільки сильні, якими здаються, бо насправді відчувають гостру необхідність нашкодити іншим, посіяти страх і викликати до себе повагу. Глибоко всередині вони зовсім не відважні.

Всі ми напевно знаємо зарозумілих людей, які постійно хваляться своїми успіхами. З гордо піднятою головою вони поводяться так, немов знають абсолютно все, і ніхто ніколи не зможе піднятися до їх рівня. Всі дії цих продиктовані виключно почуттям власної переваги. Вони думають, що краще за всіх інших,які є, в свою чергу, або їх прихильниками, або жертвами.

«Роздутість людського его знаходиться в прямій залежності від ступеня його невпевненості в собі», – Рафаель Кальбет.

Таким людям чуже поняття скромності. Їх вчинками керує гординя і зарозумілість, за допомогою яких вони намагаються здатися вище інших людей. Але чи не ховається за подібною поведінкою щось більше? Може, воно ховає якусь глибоку внутрішню проблему?

Перевага і самообман

Задумайтесь про людей, які вічно залякують оточуючих. Вони не настільки сильні, якими здаються, бо насправді відчувають гостру необхідність нашкодити іншим, посіяти серед них страх і викликати до себе повагу. Але глибоко всередині вони зовсім не хоробрі. Ні, у них є багато прихованих серйозних проблем, які вони і проектують на оточуючих.

Те ж саме відбувається і з людьми, які вважають себе кращими за інших. За всім своїм неповагою, що проявляється ними по відношенню до своїх друзів, ховається набагато глибша проблема, яку вони ретельно намагаються приховати. Це змушує їх надіти маску самодостатності, що, втім, анітрохи не полегшує їхнє становище.

Люди як вид добре досягли успіху в умінні заперечувати свої проблеми. Так, навіть якщо вони подивляться в очі суворої реальності, їм все одно вистачить сміливості заперечувати її. Іноді це викликано страхом, а іноді збентеженням. Найбільша проблема самовпевнених людей полягає в їх патологічної невпевненості в собі.

Звичайно, фундаментальна роль тут відводиться самооцінці. У даній ситуації ви можете відчувати або власну перевагу, або неповноцінність. Почуття переваги маскує внутрішню невпевненість за допомогою зарозумілого поводження з іншими людьми і їх приниження з метою поліпшити своє самопочуття.

Вони дивляться на вас зверхньо

Один з факторів, який може змусити людину вести себе зарозуміло з іншими, це знущання, пережиті ним у дитинстві. Цілком можливо, що в університетські роки він різко змінив свою поведінку, тим самим намагаючись захистити себе від майбутніх атак і утисків.

Тому він вірить, що повинен при першій же зустрічі продемонструвати людям впевненість у собі, щоб ті навіть не подумали знущатися над ним. Особистості на кшталт цих ніколи не визнають своїх помилок, звинувачуючи в них кого-небудь ще. А ще вони педантичні і пихаті, будучи про себе настільки високої думки, що щиро вважають себе об’єктом для наслідування оточуючих.

Щоб зміцнитися в своєму почутті зверхності над іншим, цим людям потрібно, щоб за ними слідували і звертали на них увагу. В іншому випадку вони будуть вважати себе невдахами. Ось чому у них така схильність до мелодраматизму і чому вони жартують про своїх керівників, тим самим показуючи людям, хто тут головний насправді.

На жаль для них, рано чи пізно всьому цьому приходить кінець

А коли це трапляється, страждає тільки їх самооцінка. Ігнорування проблеми лише посилює її. І коли її вже не можна буде вирішити, вона обернеться проти вас з такою силою, що навряд чи ви зможете встояти на ногах.

«Спочатку самообман – це затишний притулок, але потім він  перетворюється в холодну темницю», – Марія Хесус Торрес.

Ховатися під маскою – це завжди погана ідея. Кращим рішенням стане свідоме підвищення своєї самооцінки до рівня, який дозволить відчути впевненість в собі. Якщо ж ви виставляєте себе тим, хто змушує страждати оточуючих, то це не принесе бажаного полегшення, а якщо і принесе, то лише ненадовго. Глибоко всередині ви все одно будете страждати від цієї жахливої ​​порожнечі і сумнівів в собі.

Тому кожен раз, коли ви опиняєтеся поруч з тими, хто страждає від манії величі, будьте пильні. Вони не винні в тому, що поводяться саме так. Вся справа в їх жахливому минулому. Якщо у вас є можливість протягнути їм руку допомоги, зробіть це. Якщо немає – відсторонитеся, дозволивши їм йти своєю дорогою до тих пір, поки їм не вдасться вирішити свою проблему самостійно.

Тепер ви знаєте, що будь-хто, хто перебільшує свої переваги (впевненість в собі, силу, хоробрість або розум) і вважає себе краще за всіх інших, робить це, тому що насправді у нього дуже низька самооцінка. Це спосіб захистити себе, навіть якщо така поведінка робить боляче кому-небудь ще.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України