Лао-цзи, один з найбільших китайських мудреців, який жив багато століть тому. Саме ця людина стала творцем Чотирьох чеснот, або правил життя.
Лао-цзи, один з найбільших китайських мудреців, який жив багато століть тому. Саме ця людина стала творцем Чотирьох чеснот, або правил життя. Якщо їх використовувати на практиці, вони можуть привести людину до істинної мудрості, умиротворення.
Лао-цзи вважав, що центрування життя навколо цих чеснот дозволить отримати доступ у внутрішній світ відповідно до енергії Джерела. Таким він вважав Всесвіт, який має безпосередній вплив на людину.
Лао-Цзи вважав, що якщо вдасться пов’язати свою енергію з божественним світом через високе усвідомлення і практику недискримінаційної чесноти, піде передача тонких істин, пізнати які дано лише обраним.
До речі, Лао-цзи буквально означає «Старий Майстер», і багато хто вважали, що він досяг вищого рівня свідомості, доступного для людини. Це зробило його втіленням божественної суті на Землі.
Чотири кардинальні чесноти, їх опис можна знайте в релігійному тексті Дао-Де-Цзин, де викладаються даоські вчення і принципи. Ця книга також відома під назвою «Шлях», що містить давню універсальну мудрість, викладену в дуже загадкове, але глибокому форматі, який пропонує шукачам мудрості заглибитись у свій внутрішній світ і знайте духовність через власні інтерпретації викладеного в книзі. Стародавні вчення Лао-Цзи допоможуть людині пройти через хаос світу в місце істинного світу.
ДУХОВНІ ПРАВИЛА ЖИТТЯ ЛАО-ЦЗИ
Щоб усвідомити сталість і врівноваженість, потрібно пізнати глибоку природу Всесвіту. Це усвідомлення не залежить від якихось минущих внутрішніх або зовнішніх умів, скоріше це вираження власної непорушної духовної природи. Єдиний спосіб досягнення Універсального Шляху — збереження цілісності чесноти сталості, врівноваженості та простоти в повсякденному житті.
1. БЛАГОГОВІННЯ ЗА ВСІ ФОРМИ ЖИТТЯ
Перше правило Лао-Цзи говорити, що людина повинна поважати всі форми життя і не повинна прагнути домінувати або встановлювати контроль над ними. Людина повинна любити і поважати себе, тоді ця любов буде текти зовні до всіх істот. У цьому світі homo sapiense повинен залежати від інших життєвих форм заради повного виживання, а це означає, що ставитися до них треба з повагою, добротою і вдячністю. Лао-цзи вірив, що всі можуть жити в мирі та злагоді, якщо слідувати цьому духовному правилом життя.
2. ПРИРОДНА ЩИРІСТЬ
Ця чеснота проявляється як чесність, простота і достовірність. Тут говориться, що людина має залишатися самим собою і перешкоджати впливу зовнішніх сил. Для цього потрібно зібрати свою справжню природу і не дозволяти іншим визначати поведінку, спосіб мислення. Як тільки людина зможе увійти місце в реальності і щирість, він почне розуміти, що потрібно, щоб залишатися щасливими і миролюбним. Це розуміння допоможе розширити межі пізнання інших людей, які встануть на шлях щирість і миролюбства.
На думку Лао-Цзи, необхідно жити по своїй істині, а все інше стане на свої місця. Це буде надихати на ті, щоб показувати свою справжню сутність і жити по совісті. Потрібно дозволити своїм думкам і діям бути в гармонії, щоб зрозуміти значення щирість.
3. М’ЯКІСТЬ
У сучасному світі дуже потрібна ця чеснота для духовного розвитку. Справжня м’якість — це доброта до всього життя, а не вибіркова симпатія зумовлена еліптичними міркуваннями. Коли людина практикує м’яка якість, він відмовляється від необхідності бути правимо, тому що бути добрим більш важливо, ніж бути правильним є. Це виражається в чуйною реакції на потреби інших людей. Тут немає місця домінування і контролю. Люди можуть жити в гармонії один з одним.
Багато хто помилково вважає себе слабкими і добрими, але це тому, що сучасний світ сповнений роздутих йог. Практикуючи м’якість, людина спонукає себе і світ прямувати до того, що дійсно має значення.
Цю чесність Уейн Дайер описавши так. М’якість передбачає відсутність бажання керувати людьми або контролювати їх, що дозволяє рухатися в ритмі з Всесвіту. В цьому випадку людину можна порівняти з серфером, який мчить разом з хвилями, а не намагається їх подолати. М’якість означає прийняття життя і людей такими, які вони є, замість того, щоб намагатися змінити їх під певні погляди і судження. Коли людина вибирає такий спосіб життя, зникає агресія і їй на зміну приходити умиротворення.
4. ПІДТРИМКА
Ця чеснота передбачає, що людина повинна підтримувати всі форми життя, включаючи її саму. Коли вона дбає про себе, вона може допомагати іншим. Ця чеснота заявляє про кохання і служіння всім, незалежно від того, що людина отримає натомість.
Кожен може перейти від політики тільки прийому до філософії дару, не задаючись питанням, що він отримає натомість. Ця чеснота природних чином приходить до людини, але світ, в якому він народжується, твердити про те, що потрібно зосередитися на собі, що дозволить стати щасливим. Насправді багато людей не відчувають себе задоволеними, йдучи цим шляхом.
Таким чином, відсунувши своє «я», живучі, щоб служити іншим, людина може знайти справжні цілі і радості.