Чому потрібно митися тільки раз в тиждень

Коли я був дитиною, то мився раз в тиждень. Батьки не були принциповими противниками гігієни, просто в шістдесяті так робили всі, і я не пам’ятаю, щоб від когось погано пахло. Коли я виріс, то почав приймати душ щодня, але з часом зрозумів, що пора повернутися до старих звичок.

У середньому на 10-хвилинний душ витрачається 60 літрів води. Використання нагрівача підвищує витрати у три рази, а на ванну потрібно як мінімум 200 літрів. Виходить, що сім’я з чотирьох чоловік, які щодня приймають 10-хвилинний душ, витрачає 25 куб. м води кожен рік (у Великобританії традиційно встановлені окремі крани з холодною і гарячою водою без змішувача, і для теплого душу потрібен проточний нагрівач — прим. ред.).

Ціна електрики підвищує вартість гігієни такої сім’ї з 400 £ до 1200 £ в рік. І це ще не все: любителі душу виявляються відповідальними за викид в атмосферу 3,5 тонн вуглекислого газу. Щоб зупинити глобальне потепління, ми можемо дозволити собі тільки 1 тонну СО2 на людину, з урахуванням всієї його життєдіяльності від їжі до транспорту.

Щоденний душ бє по навколишньому середовищу і наших гаманцях

Це перша причина, по якій я знову почав митися раз на тиждень, як в дитинстві (але з щоденної гігієною пахв і інтимних частин тіла).

Крім того, у мого рішення є і медичні передумови. Вперше я задумався про них, коли зустрів приятеля, чия шкіра була сильно пошкоджена в результаті надмірного використання мила. Йому доведеться до кінця життя користуватися спеціальними кремами.

За словами дерматолога Джошуа Цейхнера, батьки повинні припинити купати немовлят кожен день, тому що рання взаємодія з брудом і бактеріями робить шкіру менш чутливою і навіть здатна запобігти екземіу. Американська академія педіатрів рекомендує мити дітей не частіше, ніж три рази на тиждень — шкіра у немовлят більш чутлива, ніж у дорослих, з віком вона стає сухішою, а отже, не потрібно постійно мити їх з милом повністю.

Інші лікарі вважають, що занадто часте використання мила веде до втрати природного шкірного жиру і знищення корисних для людини бактерій. Це може посилювати і навіть викликати дерматит. Чим більше часу ви проводите в душі, тім більше шкірного жиру ви втрачаєте. Єдині, кому вигідна така ситуація — компанії, що виробляють та продають мило, гелі та шампуні.

Звичка щодня приймати душ — це наслідок невиправдано нав’язаної нам культурної норми, а не об’єктивно корисна для здоров’я процедура

Ми повинні часто мити руки з очевидних причин. Але у нашої шкіри є природний очисний механізм, і лише пахви, ступні і геніталії можуть поширювати неприємний запах, якщо не слідкувати за гігієною.

У 1992 році зі мною сталася цікава історія, пов’язана з частим миттям голови. Коли я відвідав плем’яномамо в джунглях Амазонки, то звернув увагу, що у них були шовковисте і здорове волосся, незважаючи на те, що вони ніколи в житті не бачили шампуню або мила.

Постійне використання шампуню веде до вимивання захисного шару жиру з волосся, висушує та руйнує шкірний покрив на голові. Кому це вигідно? Тим, хто потім створить цілий ринок кондиціонерів-ополіскувачів і шампунів проти лупи. Після повернення з Бразилії я відмовився від засобів по догляду за волоссям і мою голову виключно проточною водою. З тих пір у мене немає лупи.

Звичайно, якщо вас чекає романтичне побачення чи візит до лікаря, то варто виглядати належний чином — сяяти і пахнути. Але і цього можна досягти за допомогою одного лише умивальника.

Тому давайте не будемо звертати увагу на рекламну нісенітницю і повернемося до традиційному щотижневому душу і щоденного миття окремих частин тіла в раковині. Крім усього перерахованого вище, ми заощадимо ще й купу часу

Дописувач Anton Goriv, Boston

Comments

0 comments

One comment

  1. Анонім

    в баню ходят только те, кому лень чесаться…

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh