Блефарит – це запалення частини обличчя, що супроводжується почервонінням і набряком (частіше на обох очах), відчуттям «піску в очах», сверблячкою, болем, чутливістю до світла, освітою «лусочок» біля основи вій, нагноєнням. Річ це досить неприємна як для хворого, так і для оточуючих.
Блефарит — одне із самих «популярних» офтальмологічних захворювань. Приблизно 30% з нас стикаються з цим захворювання. Найчастіше це підлітки, але захворіти блефаритом може і людина дорослого віку.
Зазвичай захворювання розвивається гостро і триває не більше тижня. Але може з більшою або меншою інтенсивністю тривати місяцями.
Причини виникнення
По причині виникнення блефарит буває:
Інфекційний. Його причиною є попадання в око вірусів, бактерій, паразитів, грибкової інфекції і вплив інших зовнішніх факторів. Вісь чому так важливо дотримувати всі правила поводження з контактними лінзами, не язиком очі руками, дотримуватися рекомендацій лікарів щодо гігієни очей і підтримувати свій імунітет.
Неінфекційний. Річ набагато більш серйозна. Він є сигналом про будь-які збої в організмі, таких як: захворювання шлунково-кишкового тракту, діабет, анемія, туберкульоз, хронічні запальні захворювання, імунодефіцит, дисбактеріоз, а також надмірні навантаження на очі (пов’язані, наприклад, з трудовою діяльністю), в окремих випадках, пухлина ока.
Тому не варто дивуватися, якщо окуліст відправить вас, наприклад, до гастроентеролога.
Слід зазначити, що часто причиною запалення століття може бути комплекс факторів, як інфекційного, так і системного походження.
Симптоми і перебіг хвороби
З симптомів, перебігу хвороби і способів лікування блефарит поділяється на сім основних видів:
- Простий (лускатий) блефарит. Протікає з почервонінням століття і набряком. Шкіра біля вій сильно лущиться.
- Виразковий блефарит. Найбільш часто ця форма пов’язана з хронічним стафілококових поразкою і «прокидається», коли дає збій наш імунітет. Запалення локалізується головним чином у волосяних цибулинах з утворенням між ними ранок. Хвороба протікає довго і тягне за собою повне випадання вій або неправильний їх зростання в подальшому.
- Себорейний блефарит. Відносно легка форма захворювання. Виникає при вже наявному себорейному дерматиті (лупи) з локалізацією основного процесу у волосяній частині голови, в тому числі і в області брів. У деяких випадках, судити про наявність блефариту можна тільки постійно з’єднання є дрібним тонким лусках сірого кольору у краї повік з легким сальним поглядом. Видалення лусочок не несе під собою утворення виразок. Шкіра під лусочками може бути злегка червоною. Себорейний блефарит не заразний.
- Мейбомиевый блефарит. Одним з характерних в таких випадках ознак є білі виділення при здавлюванні краї повік між пальцями. Це порушення мейобиевых залоз очі, що відповідають за формування слізної плівки (звідси відчуття сухості в очах).
- Розацеа блефарит. При ньому в шкірі повік утворюються маленькі бульки сіро-рожевого кольору, заповнені рідиною або повітрям. Захворювання супроводжується угревыми висипаннями на обличчі.
- Кліщовий (демодекозний) блефарит. Діагностується при виявленні кліщів під час мікроскопічного дослідження коренів вій.
- Алергічний блефарит. Виникає, як реакція на підвищену чутливість до нетоксическим для більшості людей речовин: лікарські речовини, парфумерні та косметичні вироби, пил, пух, пил і т. д.
Лікування
Якщо ви підозрюєте, що вас відвідав цей недуга, не намагайтеся боротися з ним самостійно: діагностувати блефарит і визначити його причину може тільки лікар-офтальмолог. Лікування блефарита – довгий процес, пов’язаний з цілим комплексом заходів. Він полягає у ретельній гігієні очей і повік, своєчасного прийому призначених лікарських препаратів (протимікробні та протипаразитарні краплі і мазі), гімнастики для очей, вітамінотерапії, коригування системи живлення і лікування супровідних захворювань.
Щоб блефарит не повернувся до вас знову, важливо дотримуватися графіка прийому ліків і інших лікарських рекомендацій, так що запасіться терпінням і бережіть імунітет!