Незважаючи на своє тропічне походження банан давно ставши одним з найулюбленіших фруктів жителів України.
Солодка-пахнуча м якоть сортів, що постачаються на вітчизняний ринок, не потребує теплової обробки і вже готова до вживання. Її можна є просто так чи додавати в каші, фруктові салати, морозиво, випічку, всілякі десерти. Банан надає страві особливо ніжний і приємний смак.
Користь бананів
М якоть банана багата вітамінами групи В, А, Е, РР, С і цілим комплексом мікроелементів. Серед них цинк, мідь, калій, магній, кальцій, залізо та ін. Цей чарівний фрукт допомагає впоратися зі зниженим настроєм, покращує роботу печінки і нирок. Із-за високого вмісту заліза банани особливо рекомендуються тим, хто страждає залізодефіцитною анемією.
Ці фрукти прекрасно допомагають впоратися з різними проблемами травлення: покращують перистальтику кишечника, лікують запори, допомагають усунути печію тощо. Періодично балувати себе бананами рекомендується тим, хто страждає від депресії, погано спить або відчуває нервозність. Цей фрукт впливає на вироблення серотоніну, який дає нам відчуття спокою і щастя. При стількох позитивних якостях не позбавлені банани і деяких вад.
Чим небезпечні банани
Найголовнішу небезпеку банани представляють для людей з хворими судинами і серцем. Справа в тому, що бананова м якоть адсорбує і виводить рідину з організму. Зловживання бананами може призвести до загустінню крові і згодом — до утворення тромбів в судинах. Особливо обережними потрібно бути пацієнтам з ішемічною хворобою серця і тромбофлебітом. Якщо в минулому у людини вже були інфаркт або інсульт, банани взагалі краще замінити на більш легкі для організму яблука і груші.
Не меншу небезпеку являють ці ласощі і для малюків. Травна система дітей до 3-х років може дуже важко сприймати таку незвичну їжу. В результаті дитина буде страждати від діареї, кольок і метеоризму. В самому малому віці можливо навіть отруєння.
Також не варто забувати, що в бананах дуже багато калію. Якщо занадто ними захоплюватися, можна заробити гіпервітаміноз. Для дорослих цей стан не так страшно, як для дітей. Малюки з надлишком цього елемента можуть захворіти гемолітичною жовтяницею або анемією.
Також не варто забувати, що у бананів дуже високий глікемічний індекс. Тим, хто хворіє на цукровий діабет, страждає надмірною вагою і сидить на дієті, варто максимально обмежити вживання бананів. Від них сильно поправляються. А ось чоловікам, охочим отримати заряд енергії перед силовий тренуванням, з’їсти шматочок банана — саме те!