Авторські статтіЗдоров'я

5 вправ для очей, які реально працюють

Нашим очам, як і нашому тілу, необхідні тренування. Особливо якщо ми багато часу проводимо за комп’ютером або читаємо. Розповідаємо про вправи, які допоможуть впоратися з втомою очей і навіть зменшать ймовірність виникнення і розвитку короткозорості.

Чому вам постійно хочеться їсти і як з тим боротися – читайте в нашій статті.

Міопія, або короткозорість, дуже часто зумовлена спадковістю. В сім’ї, де один з батьків діагностована міопія, ризик її розвитку у дитини складає від 15% до 30%. Якщо обоє батьків короткозорі, то ризик збільшується до 85%. У спадок передається схильність до змін у синтезі білка сполучної тканини (колагену), який необхідний для побудови склеральной оболонки ока.Однак фактор спадковості ? це не основна причина розвитку короткозорості. Надмірні зорові навантаження, а також неповна корекція зору — головні каталізатори розвитку міопії.

Будь-яка профілактика захворювань очей зводиться до здорового способу життя. Для попередження міопії важливі дозована зорове навантаження, повноцінне і різноманітне харчування, прогулянки на свіжому повітрі, правильна постава за робочим столом, розумне обмеження часу перегляду телевізора і використання електронних пристроїв, здоровий сон і регулярні вправи.

Вправи № 1

  1. Сядьте прямо. Шия трохи витягнута вгору, голова нерухома.
  2. Швидко моргайте протягом 1?2 хвилин. Важливо, щоб рухи були дуже легкими, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Деякі офтальмологи пропонують уявити, що ваші повіки — це крила метелика.

Якщо ви робите вправи під час роботи за комп’ютером, після кожного «підходу» посидьте хвилину, заплющивши очі.

Вправи № 2

  1. Сядьте на стілець. Випряміть спину. Погляд спрямований вперед.
  2. Переведіть погляд вліво, потім вправо, вгору і вниз. Слідкуйте за тим, щоб голова залишалася нерухомою, а амплітуда рухів очей була максимальній.
    «Намалюйте» очима коло. Спочатку вправо, потім вліво.
  3. Переведіть погляд по діагоналі в правий верхній кут, потім в лівий нижній, верхній лівий і нижній правий.
  4. «Намалюйте» поглядом вертикальну вісімку. Потім горизонтальну.

Що робити, якщо ви змушені багато часу проводити за монітором?

Особливість роботи за комп’ютером така, що людина тривалий час фокусує зір на одному і тому ж відстані. Відповідно, циліарний м яз, що відповідає за здатність ока фокусуватися на різних дистанціях, при роботі за комп’ютером постійно навантажена, що може призвести до розвитку короткозорості. Крім того, при роботі з цифровими гаджетами виникає синдром сухого ока, коли пересушується слизова, з’єднання являється відчуття печіння, різі в очах, головний біль. Для збереження здорового зору важливо дотримуватися основне правило: кожні 20 хвилин відволікатися від монітора і фокусувати погляд на предметах, розташованих на різній відстані далеко.

Вправи № 3

  1. На вікні, на рівні очей, прикріпіть невеликий шматок паперу або пластиліну.
  2. Встаньте на відстані близько 40 сантиметрів від вікна. Подивіться на об’єкт за вікном. Через кілька секунд переведіть погляд на мітку. Повторіть кілька разів. Важливо, щоб голова залишалася нерухомою.

Якщо ви не можете підійти до вікна, зробіть інший варіант цієї вправи.

  1. Подивіться вдалину на який-небудь об’єкт і пильно розглядайте його 15?20 секунд.
  2. Після цього переведіть погляд на наручні годинники або на долоню.

Вправи № 4

  1. Закрийте очі.
  2. Трьома пальцями лівої руки легко натисніть на ліве око, правою ? на правий.
  3. Затримайте руку на 2?3 секунди.
  4. Повторіть кілька разів.

Вправи № 5

  1. Потріть долоні один об одного до появи відчуття тепла.
  2. Закрийте очі, покладіть на них долоні, але нещільно ? так, щоб ви могли відкривати і закривати очі. Переконайтеся, що світло не проходити крізь пальці.
  3. Лікті можна поставити на стіл.
  4. Розслабтеся і постарайтеся відчути тепло ваших долонь. Уявляйте чорні фігури. Залишіться в цьому положенні на декілька секунд.

Піклуйтеся про себе і не забувайте відвідувати офтальмолога!

Автор: Володимир Золотарьов,
лікар-офтальмолог, керівник Essilor Academy

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України