Кожна дівчина хоч раз в житті робила манікюр або педикюр в салоні краси. На сьогоднішній день зараження гепатитом B або C, на жаль, не є рідкістю, і найчастіше серед причин — відвідування манікюрного салону. Крім перерахованих вище небезпечних вірусів, недобросовісний майстер може заразити своїх клієнтів грибковою інфекцією, дерматитами, герпесом…
Чим ще є ризик заразитися на манікюрі при неправильній обробці інструментів? Можна зробити в салоні краси безпечних манікюр, не ризикуючи при цьому своїм здоров ” ям?
Чи можна заразитися ВІЛ або гепатитом на манікюрі?
Насправді — це важливе і серйозне питання. Адже навіть в найдорожчому і престижному салоні є ризик зараження. Звичайно, якщо заклад дорожити своєю репутацією і піклується про здоров’я і безпеки клієнтів, санітарні норми в ньому порушуватися не будуть. Не останню роль відіграє людський фактор і відповідальність майстра.
Що стосується зараження ВІЛ в салоні, то хоча теоретично це може статися, насправді таке практично неможливо. Адже ВІЛ живе у відкритому середовищі всього кілька хвилин. Крім того, для того, щоб заразитися, потрібна досить велика концентрація вірусу. Тобто заразитися можна тільки якщо вас порізали інструментом, на якій явно видно сліди крові попередньою хворого клієнта.
У ситуації з гепатитом все набагато серйозніше. Віруси гепатитів B і C настільки живучі, що звичайна обробка та знезараження інструментів не вб’є їх. Особливо підступний вірус гепатиту B. Адже він може жити поза людського організму протягом декількох місяців! Для порівняння: вірус гепатиту С живе в навколишньому середовищі кілька годин. Ці віруси гинуть лише після ретельної обробки у відповідності з усіма нормами СЕС.
Як повинна проходити обов’язкова обробка манікюрних інструментів в салоні?
Обробка манікюрних інструментів обов’язково повинна включати в себе:
- Очищення видимих забруднень (крем, масло, сліди крові) з поверхні інструментів.
- Дезінфекцію за допомогою спеціальних засобів (дезрозчинів).
- Стерилізацію інструментів з метою повного знищення залишилися мікробів (кварцовий стерилізатор, автоклав, сухожарова шафа). Деякі майстри досі використовують ультрафіолетові стерилізатори. Проте вам слід пам ” ятати, що після обробки ультрафіолетом все одно винна проводитись стерилізація в одній із перелічених приладів. Адже ультрафіолет не вбиває віруси гепатиту і ВІЛ.
- Після стерилізації інструменти повинні зберігатися в герметичних лотках або ультрафіолетових стерилізаторах. Майстер повинен діставати їх вже в присутності клієнта.
Повна обробка інструментів займає не менше 1,5-2 годин. Тому в салоні обов’язково повинно бути декілька наборів манікюрних інструментів.
Обробці повинні піддаватися абсолютно всі неодноразовіінструменти, з якими працював майстер (у тому числі наждачні пилки і бафі).
Крім того, перед початком роботи майстер зобов’язаннями зобов’язаний вимити руки та руки клієнта з милому, а також обробити їх антисептиком.
Як убезпечити себе від зараження?
- Ефективний спосіб захиститися від інфекцій — приносити своєму майстрові особистий манікюрний набір.
- Ще один чудовий варіант: перейти на домашній манікюр, тобто навчитися «наводити красу» самостійно. Не забувайте при цьому обробляти ваші особисті інструменти спиртом до і після маніпуляцій.
- Якщо ви не хочете відмовлятися від відвідування манікюрних салонів, зверніть увагу на ті, як там дезінфікуються інструменти. Не соромтеся задавати майстру всі питання, що цікавлять вас. Адже в його руках ваше здоров’я!