Авторські статтіДіаспора

Чехія готує нову програму працевлаштування українців

Чехія повинна розробити спеціальну програму залучення українців на вакансії соціальних працівників і на інші вакансії, які довго залишаються незайнятими.

Про це чеським журналістам заявила виконуюча обов’язки міністра праці і соціальних справ Ярослава Нємцова.

«У нас не вистачає близько 2 тис. співробітників, які доглядають за літніми людьми. Працевлаштовувати таких людей необхідно швидше. Роботодавець шукає працівника на Україні, виконує всі вимоги закону, а потім чекає на працівника від 9 місяців до року», — сказала вона.

З цим згодна і віце-президент Економічної палати Чехії Ірена Бартоньова Палкова: «Переїзд нового співробітника в Чехію повинен тривати не більше 90 днів з моменту подачі заяви. У Львові українці чекають 85 днів, щоб подати анкету».

Вона і Ярослава Нємцова нещодавно відвідали Україну, щоб ознайомитися з ситуацією і підготувати грунт для реалізації проекту.

Головна мета проекту спростити вимоги до українських робочих мігрантів і прискорити процедуру розгляду прохань. Програма повинна працювати за прикладом проектів залучення висококваліфікованих працівників або працівників для сфери сільського господарства.

«Також ми плануємо змінити правила подачі групових прохань про залучення іноземних працівників. Скоротиться термін розгляду прохань як в Чехії, так у Києві та Львові. У планах — зміна правил працевлаштування через агентства з працевлаштування», — додала Нємцова, не розкривши подробиць.

Крім того, вона розповіла про спрощену процедуру працевлаштування для українських медсестер: «Медсестрі з України потрібна довгострокова віза на 2 роки, яку вона чекає майже рік. Тепер вона зможе приїхати до Чехії за тримісячної шенгенській візі і приступити до роботи. В цей час її роботодавець подає прохання про довгостроковій візі. На це піде кілька місяців, після яких медсестра «формально» поїде на батьківщину, щоб отримати довгострокову візу».

За словами Нємцової, у Чехії працевлаштовано близько 374 тис. іноземців. З них близько 280 тис. є громадянами ЄС. Працюючих українців у Чехії зареєстровано близько 70 тисяч.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.