Авторські статтіЗдоров'я

Чому для жінок небезпечні тренування або проста анатомія, про яку ви не підозрювали

Проста анатомія, про яку ви не підозрювали.

Вважаю, вираз «слабка стать» з’явилася не тому, що жінка не здатна носить тяжкості, а у зв’язку з тим, які з цього випливають проблеми.

Тільки з точки зору анатомії нас правильніше було б називати не «слабка стать», а «слабке дно». Тазове дно. У жінок в тазової діафрагми є розширення навколо шийки матки. Тобто сечовий міхур, матка, яєчники НЕ мають м’язової підтримки знизу. У той час як у чоловіків там щільне з’єднання м язів з фасцією, що логічно: шийки матки і продовження у вигляді піхви у них немає.

Чому для жінок небезпечні тренування з великою вагою

За те, щоб органи перебували на своїх місцях і нормально функціонували, відповідає не тільки цей м язовий гамак, але і зв’язки. З їх допомогою матка, труби, яєчники та інший асортимент кріпляться до кісток тазу.

Щоб зрозуміти різницю між властивостями м язів і зв’язок, уявіть собі надувну кулька і поліетиленовий пакет: один еластичний, може розтягуватися і скорочуватися, інший – тільки розтягуватися. Тому варто мати на увазі, що вправи Кегеля і інші системи зміцнення інтимних м язів впливають саме на базі м’язи. Зв’язку язкам смороду не здатні повернути первинну довжину і силу.

Як тільки вищевказана підтримуюча конструкція втрачає свою пружність, починається процес опущення внутрішніх органів, або пролапс. Це взагалі не смертельно і навіть не хвороба, але здатне отруїти життя.

Різниця між жіночою та чоловічою діафрагмою тазового дна

Виникають болі в нижній частині спини, ниє живіт або там з’являється відчуття тяжкості; складніше досягти оргазму, більше того – жінки можуть відчувати біль під час сексу.

До речі, те що потрапляє в піхву повітря в процесі близькості або вправ – одна з ознак почалося ослаблення м язів тазового дна (якщо це відбувається не тільки під час овуляції, але і протягом усього циклу). Порушується менструальний цикл, виникають складнощі з тим, щоб завагітніти…

Поступово із-за зміщених органів починається підтікання сечі, варто тільки чхнути або покашляти. Ще з неприємностей – гази в кишечнику і ймовірність не втримати це в собі не в самий відповідний момент. І навпаки, мучити запори… Потім щось наполегливо мішається в піхву, а на останніх стадіях пролапсу піхву і зовсім випадає повністю.

Чому відбувається опущення?

Я думаю, все почалося, коли людина в процесі еволюції стала на дві ноги. Ссавці ходять на чотирьох кінцівках, і навантаження на тазове дно у них розподіляється інакше, ніж у homo sapiens.

У медичній ж літературі називаються наступні фактори:

  • Вроджена дисплазія сполучної тканини. Під підозру потрапляють люди з розтяжками на шкірі, варикозним розширенням вен, схильністю до утворення синців, діастаз прямого м язу живота, а також пупковою грижею, гіпермобільністю суглобів.
  • Стать. З анатомічної довідки вище нам відомо, що у жінок тазова діафрагма ослаблена в передній частині. Тому відсоток пролапсу у нас вищий, ніж у чоловіків.
  • Вагітність і пологи. Це знову про жінок і тут чиста фізика: одна справа тримати маленьку матку, зовсім інша – до дев’ятого місяця справлятися з вагою малюка, навколоплідних вод, плаценти… В пологах, щоб шийка матки відкрилася, м’язи повинні розтягнутися ще сильніше.
  • Ожиріння. Зайва вага – це не тільки жир під шкірою, але і навколо внутрішніх органів, так званий вісцеральний. Це теж зайва вага для тазового дна, і хоча б тому важливо стежити за вагою.
  • Малорухливий спосіб життя. Тканин не вистачає живлення, і вони слабшають.
  • Естрогенна недостатність. Виникає, наприклад, внаслідок «шаленій сушки» або в період менопаузи. Без достатньої кількості естрогенів тканини нашого тіла втрачають еластичність. За даними різних досліджень, в літньому віці частота пролапсу геніталій у жінок виникає в 50-75% випадків.
  • Систематичне підвищення внутрішньочеревного тиску. Причиною його може бути і хронічний запор, і кашель в результаті бронхіту або астми і регулярний фізичний стрес від важкої роботи, і підйом вантажів.

Про внутрішньочеревний тиск варто розповісти..

Ми так влаштовані, що неважливо, беремо на себе мішок в картоплею або робимо станову тягу, – він підвищується. Систематична робота з великою вагою повільно, але вірно видавлює на м’язи тазового дна і розтягує зв’язки, на яких кріпляться органи.

Носіння підростаючих дітей на руках теж створює ризики пролапсу. У дослідженні «The effects of walking speeds and carrying techniques on intra-abdominal pressure in women» (Coleman TJ,Hamad NM,Shaw JM,Egger та інші) жінкам внутріагінально встановлювалися датчики. Прилади зафіксували, що швидкість ходьби та носіння малюка на руках вносити значні зміни в внутрішньочеревний тиск.

Тільки не питайте мене «І що ж, тепер не піднімати дітей?» – це не до мене питання, а до Творця: він поставив нас на дві ноги, видав нам, жінкам, слабку діафрагму, організував пологи і дітей, яких ми, на відміну від ссавців, носимо на руках, – де справедливість?

Чи є безпечна для жіночого здоров’я вага?

Я задала це питання американському фізіотерапевту Лінн Шульте, яка займається в тому числі реабілітацією тазового дна після пологів. На її думку, в ідеалі жінці достатня працювати з власною вагою, уникаючи гантелей і штанги взагалі.

Автора іншою версією, про те, що це не більше 5 кг (+/- залежно від індивідуальних особливостей жінки), не підкажу, з’ясувати не вдалося. Але цей погляд ґрунтується на тому, що м’язи тазового дна здатні витримати під час вагітності вагу зростаючої дитини, навколоплідних вод, плаценти, тобто в районі 5 кг.

Дані одного з досліджень свідчать, що суттєвий вплив на стан м язів тазового дна надає вага від 10 кг. А в іншому аналізі у жінок дітородного віку, чия робота пов’язана з носінням тягарів від 20 кг, виявлено опущення шийки матки у порівнянні з контрольною групою легкого навантаження.

«Розхитують» тазове дно у жінок не лише тяжкості і хитання преса, але и види фізичного навантаження, де доводиться бігати і стрибати. Так звана висока віддача згадується в статті, присвяченій молодим нерожавшим спортсменкам. Згідно зі статистикою, в залежності від виду навантаження – баскетбол, легка атлетика і т. д., дівчата страждають тією або іншою мірою нетриманням сечі. Причому, у тих, хто грає в гольф, такої проблеми немає взагалі, а в тих, хто займається стрибками на батуті, вона зашкалює – до 80%.

Ця інформація дратує, знаю: раптом з’ясувати, що власноруч прокладати стежку для дисфункції тазового дна, коли думала, що ведеш здоровий спосіб життя і викликаєш захоплення спортивними формами… В якості захисної реакції мене приводить в приклад знайомих дівчат, які працюють в залі з вагою, і у них все в порядку.

Вірю! Тільки опущення внутрішніх органів – не миттєвий процес, ймовірність і швидкість його появи залежить від поєднання декількох чинників: генетична міцність сполучної тканини, кількість вагітностей, пологів і травм у них, навантаження, яка припадає на організм…

Моментом настає стан період менопаузи, коли ресурси нашого тіла зменшуються. В одному з численних досліджень проблеми згадується, що поширеність опущення жіночих органів, в майбутньому буде ще вища у зв’язку зі збільшенням тривалості життя жінок.

Що робити з цією інформацією – кожна з нас вирішить для себе сама. Коли на одній чаші ваг сучасні стандарти краси, на іншій – жіноче здоров’я і комфортна старість, важливо зробити інформований вибір.

До речі, про це теж є дослідження: молодих жінок, які родили попросили оцінити їх знання щодо тазового дна. У загальній складності 93% жінок виявилися не в курсі влаштування власного тіла і ризиків розвитку пролапсу геніталій. Тому в наших інтересах не нехтувати інформацією

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.