Вчені запропонували ефективні способи знищення космічного сміття

Загроза зіткнення російського супутника «Канопус-В» з техногенними уламками змусила фахівців прискорити процес створення проекту для розчищення навколоземного простору.

Процес освоєння космосу супроводжується накопиченням все більшої кількості високошвидкісних об’єктів. Більшість крутиться біля геостаціонарної орбіти, погрожуючи пошкодити будь-який космічний апарат. На даний момент на низьких навколоземних орбітах літає близько 8 000 тонн багатомільйонних предметів, з яких контролювати вдається лише близько 5% (18000 об’єктів). Адже мінімальні сантиметрові об’єкти, які неможливо відстежити, є потенційними вбивцями космічних апаратів. Близько 93% космічного сміття формує діяльність США, Росії та Китаю.

Ніколас Джонсон, співробітник NASA, виступив з ідеєю запускати в простір величезний 1,8-кілометровий в діаметрі повітряну куля NERF, що містить аерогель, пориста оболонка якої зможе пропускати дрібні предмети, зупиняти їх, в результаті чого ті почнуть згорять в атмосфері.

Інженер з Франції Джонатан Миссель створив апарат Sling-Sat з маніпулятором TAMU Space Sweeper, який, розкручуючись, виштовхує сміття в напрямку атмосфери, а сам віддаляється від небезпеки.

Японія запропонувала електродинамічний невід, куди будуть потрапляти “супутники-пенсіонери”, а за допомогою магнітного поля та електричного струму Землі невід направити уламки у вірному напрямку.

Росією запропонована установка фемтосекундного лазера на орбіті.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh