Парацетамол шкодить печінці
Парацетамол шкодить печінці

Ці популярні ліки діють на печінку гірше алкоголю!

Парацетамол шкодить печінці

Прийом великої кількості парацетамолу становить для печінки людини таку ж небезпеку, як і рак! Цей лікарський препарат пошкоджує структури тканин печінки, із-за чого її клітини не можуть нормально функціонувати і вмирають.

Поширений анестетик парацетамол, який щодня приймають десятки мільйонів людей у різних країнах світу, представляє смертельну небезпеку для печінки людини, як з’ясували вчені.

Дані ліки в надмірних кількостях пошкоджують печінку, що ускладнює її роботу і може викликати фатальні наслідки.

Дослідники з Університету Единбурга вважають, що отримані ними висновки будуть покладені в основу нових методів протидії тих наслідків, які викликаються надмірним прийомом парацетамолу. На їх думку, це головна причина гострої печінкової недостатності у західних країнах.

Вчені досліджували вплив парацетамолу на клітини печінки, взяті з організму мишей і людини. Експеримент показав, що у певних умовах прийом парацетамол здатний пошкодити печінку за рахунок впливу на найважливіші структурні зв’язки між суміжними клітинами даного органу.

Коли ці зв’язки між стінками клітин бувають порушені, структура тканин печінки пошкоджується, і орган перестає нормально функціонувати, а його клітини вмирають.

На думку вчених, за рівнем ушкоджень, які парацетамол завдає печінци при передозуванні, його можна порівняти з гепатитом, цирозом печінки і раком.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh