Українці в Чехії

Бюджетний комітет рекомендував парламенту Чехії скасувати податок на купівлю нерухомості

У середу, 10 червня, парламентський комітет з питань держбюджету рекомендував палаті депутатів підтримати законопроект про скасування податку на придбання нерухомості (daň z nabytí nemovitosti). Сьогодні становить 4% від ринкової вартості об’єкта, а сплачувати його зобов’язаний покупець. Про це повідомляє ČTK.

Запропонований урядом закон має зворотну силу від 1 грудня 2019 року. Ті покупці, які зареєстрували придбану нерухомість (vklad na katastr) пізніше цієї дати, будуть звільнені від сплати податку. Якщо вони вже заплатили податок, то суму повернути в повному обсязі.

На думку міністра фінансів республіки Оленів Шиллерової, це має пожвавити ринок нерухомості, який може постраждати на тлі епідемії коронавіруса.

«Можливо, це хоч трохи полегшить людям завдання придбання власного житла. Так, цей податок приносити бюджету 13 млрд крон щорічно, але це дуже несправедливий податок», – заявила вона.

Щоб закон набув чинності, його повинні схвалити обидві палати парламенту. Депутати розглянуть це питання у найближчі тижню.

Додаткову інформацію можна знайте на офіційному сайті Мінфіну за цим посиланням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України