Вчені звернули увагу на втрату шкарпетки, представивши свій варіант проблеми, з якою доводиться стикатися всім власникам цієї частини гардеробу. При цьому абсолютно не має значення кількість пар шкарпеток, що приходять на час, коли один із них втрачається.
Деякі виробники шкарпеток, знаючи проблему, навіть запустили у продажу шкарпетки з радіоміткою і окремим додатком для мобільного пристрою, а окремі випускають варіант шкарпеток простіше – з кнопкою-застібкою, що з’єднує їх. Виявилося, що навіть такі кроки не вирішують проблеми. Жартома Стівен Хокінг припустив, що одну із шкарпеток затягує чорна діра. Проблему взялися досліджувати два британських дослідника: статистик-математик і психолог. Для початку дослідники опитали близько 2 тисяч людей. Вони розпитували про власників особливості прання білизни та побутових звичках, після чого і були зроблені висновки – «індекс втрати шкарпеток».
Вони визначили, що зникнення шкарпеток безпосередньо залежить від видів і числа підібраного в гардеробі і кількості тих, які завантажується в прання. За їх розрахунками, цей індекс можна розрахувати за наступною формулою: L(p x f) + C(t x s)) – (P x A). Де L – обсяг білизни в прання, p – число членів сім’ї, f – кількість прання в тиждень; C – складність прання, t – число різновидів білизни в пранні, s – кількість шкарпеток в пранні за тиждень; P – відношення до прання, що залежить від L і C. При цьому, на їх думку, коефіцієнт любові до прання можна брати будь-який: від одиниці до п’яти. Приміром, одиниця може відповідати ненависному відношенню до прання, а п’ять – навпаки любов до цього заняття. А – детальність підготовки до самого процесу – наприклад, ревізія кишень в одязі.
Крім прання, шкарпетки можуть зникати ще й при сушінні, а також при транспортуванні білизни. Безумовно, дослідження носило не серйозний характер, але підсумок по-справжньому вражає.