Без любові жінки товстіють…

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров ям, а про проблеми у відносинах або про занадто велику кількість заборон в житті.

Можуть незадоволені потреби стати причиною появи зайвої ваги?

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров ям, а про проблеми у відносинах або про занадто велику кількість заборон в житті. Вони стають причиною нічних набігів на холодильник і вживання в їжу солодкого, жирного і копченого в промислових масштабах. Їжа стає «замінником» любові.

Саме тому, незважаючи на всі витрачені зусилля, лише дуже небагатьом людям дійсно вдається схуднути, а потім знову не набрати з працею «скинуті» кілограми, якщо психологічні проблеми залишаються невирішеними.

Причина № 1. Блокована потреба в любові

Якщо у відносинах з коханим не все гаразд, і ви більше мовчите і плачете в подушку від недомовленості, очікуючи що партнер прочитає ваші думки і бажання, то причина нічних «набігів» на холодильник ясна. Набагато безпечніше підкрастися до холодильника, особливо вночі, коли ніхто не бачить, ніж набратися сміливості і ризикнути змінити щось у відносинах. Зробити це нам заважають страхи бути відкинутою, використаною, старі образи, звички і усталені погляди на життя.

Причина № 2. Блокована потреба у визнанні

Можна «відсунути» власні бажання на задній план і слухати лише чоловіка, підлаштовуючись під його бажання і потреби: пізня вечеря для коханого, секс, коли хоче тільки він. «Все для тебе, любий, неважливо, що ти мене не помічаєш!» Така готовність до самопожертви чревата наслідками: ви ледве стримуєте сльози, «забуваєте» про себе — блокуєте потребу в увазі, близькості або кидаєтеся в іншу крайність:  істерики, скандали без конструктивних рішень — результат цих дій дуже схожий: ми «заїдаєм» або «запиваємо» власну «незначність».

Причина № 3. Сексуальна дисгармонія

Однією з причин появи зайвої ваги можна вважати і…секс. Якщо секс для вас обов’язок, то ви так і будете товстіти потихеньку, зазвичай кожен рік кілограма на 2-3, перетворюючись на жінку, яка не цікава чоловікові. Якщо, навпаки, потреба в сексі є, але не задовольняється, то, знову ж таки, можливий набір ваги. Збуджений чоловік в такій ситуації віддасть перевагу зайнятися самозадоволенням, а жінка, швидше за все, з’їсть що-небудь смачне.

Що робити?

1. Для початку спробуйте говорити з собою про свої почуття — це безпрограшний варіант. Задайте їх собі. «Це я злюся, переживаю». Усвідомлюйте, що легалізує їх. Це складніше, ніж «погладити» себе черговий шоколадкою, зате не відображається на талії.

2. Почніть прислухатися не тільки до своїх бажань, але і до почуттів. Не мовчіть, говоріть  з партнером про свої почуття, в інтимній обстановці в тому числі.

3. Вчіться піклуватися один про одного рівноцінно.

4. Пам ” ятайте, що ваші думки неможливо прочитати. Замовчування у відносинах призводить до почуттів образи і злості.

5. Перегляньте своє ставлення до сексу — він повинний перетворитися з обов’язку у задоволення.

Заборони і зайва вага

Якщо в нашому житті багато заборон і страхів, якщо ми постійно контролюємо себе через страх неприйняття себе іншою людиною, то їжа стає засобом для того, щоб забути про дисципліну, контроль і зобов’язання. Що ми в житті можемо робити для себе просто так?  У їжі ми дозволяємо собі все – це «безпечний» спосіб отримувати задоволення — безконтрольний і безмежний. Дитяча частина душі розуміє — можна вередувати і «відриватися»! У відносинах ми собі такого не дозволяємо.

Коли людина прагне бути ідеальним, намагається відповідати високим стандартам і вимогам, їжа перетворюється годиною в єдину віддушину.

Вихід простий і складний одночасно: дозвольте собі бути відмінною від ідеалу і поговоріть зі своїм тілом і пообіцяйте, що будете більш дбайливо і уважно поводитися з ним.

Три корисні вправи:

«Список задоволень»

Подумайте і складіть список всього того, що в житті приносить задоволення вам і вашому тілу, крім їжі. Потім використовуйте ці знання на практиці. Може виявитися, що вам подобається масаж, ванна з ароматами, маски та обгортання, контрастний душ або танець живота.

«Я з’їм це через 7 хвилин»

Як тільки ви розумієте, що прямуєте в бік кухні, хоча зовсім не збиралися їсти найближчим часом, приступайте до виконання цієї вправи. Замість того, щоб відкрити холодильник, скажіть собі: «Я з’їм це через 7 хвилин» і тут же придумайте список справ, які ви повинні встигнути зробити за цей час. Бажання поїсти може перейти, поки ви зайняті цими справами.

«Ламаємо пусковий механізм»

Усвідомте, які новини «запускають» і доводять до кульмінації хворобливі стосунки з їжею: ПМС, відсутність можливості виспатися, образи і. т. д. Постарайтеся уникати їх або відволікатися від них у майбутньому. Якщо виявиться, що всі вони так чи інакше пов’язані з партнером, напишіть йому листа. Висловіть все, що думаєте, без цензури, не соромлячись у виразах. Не поспішайте рвати текст на дрібні частини! Натомість уявіть себе на місці партнера і спробуйте відповісти на претензії. Це допоможе зняти напругу і розібратися в ситуації. І тільки потім порвіть папір.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh