Життя

Без любові жінки товстіють…

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров ям, а про проблеми у відносинах або про занадто велику кількість заборон в житті.

Без любви женщины…толстеют

Можуть незадоволені потреби стати причиною появи зайвої ваги?

Дуже часто зайва вага сигналізує нам не про серйозні проблеми зі здоров ям, а про проблеми у відносинах або про занадто велику кількість заборон в житті. Вони стають причиною нічних набігів на холодильник і вживання в їжу солодкого, жирного і копченого в промислових масштабах. Їжа стає «замінником» любові.

Саме тому, незважаючи на всі витрачені зусилля, лише дуже небагатьом людям дійсно вдається схуднути, а потім знову не набрати з працею «скинуті» кілограми, якщо психологічні проблеми залишаються невирішеними.

Причина № 1. Блокована потреба в любові

Якщо у відносинах з коханим не все гаразд, і ви більше мовчите і плачете в подушку від недомовленості, очікуючи що партнер прочитає ваші думки і бажання, то причина нічних «набігів» на холодильник ясна. Набагато безпечніше підкрастися до холодильника, особливо вночі, коли ніхто не бачить, ніж набратися сміливості і ризикнути змінити щось у відносинах. Зробити це нам заважають страхи бути відкинутою, використаною, старі образи, звички і усталені погляди на життя.

Причина № 2. Блокована потреба у визнанні

Можна «відсунути» власні бажання на задній план і слухати лише чоловіка, підлаштовуючись під його бажання і потреби: пізня вечеря для коханого, секс, коли хоче тільки він. «Все для тебе, любий, неважливо, що ти мене не помічаєш!» Така готовність до самопожертви чревата наслідками: ви ледве стримуєте сльози, «забуваєте» про себе — блокуєте потребу в увазі, близькості або кидаєтеся в іншу крайність:  істерики, скандали без конструктивних рішень — результат цих дій дуже схожий: ми «заїдаєм» або «запиваємо» власну «незначність».

Причина № 3. Сексуальна дисгармонія

Однією з причин появи зайвої ваги можна вважати і…секс. Якщо секс для вас обов’язок, то ви так і будете товстіти потихеньку, зазвичай кожен рік кілограма на 2-3, перетворюючись на жінку, яка не цікава чоловікові. Якщо, навпаки, потреба в сексі є, але не задовольняється, то, знову ж таки, можливий набір ваги. Збуджений чоловік в такій ситуації віддасть перевагу зайнятися самозадоволенням, а жінка, швидше за все, з’їсть що-небудь смачне.

Що робити?

1. Для початку спробуйте говорити з собою про свої почуття — це безпрограшний варіант. Задайте їх собі. «Це я злюся, переживаю». Усвідомлюйте, що легалізує їх. Це складніше, ніж «погладити» себе черговий шоколадкою, зате не відображається на талії.

2. Почніть прислухатися не тільки до своїх бажань, але і до почуттів. Не мовчіть, говоріть  з партнером про свої почуття, в інтимній обстановці в тому числі.

3. Вчіться піклуватися один про одного рівноцінно.

4. Пам ” ятайте, що ваші думки неможливо прочитати. Замовчування у відносинах призводить до почуттів образи і злості.

5. Перегляньте своє ставлення до сексу — він повинний перетворитися з обов’язку у задоволення.

Заборони і зайва вага

Якщо в нашому житті багато заборон і страхів, якщо ми постійно контролюємо себе через страх неприйняття себе іншою людиною, то їжа стає засобом для того, щоб забути про дисципліну, контроль і зобов’язання. Що ми в житті можемо робити для себе просто так?  У їжі ми дозволяємо собі все – це «безпечний» спосіб отримувати задоволення — безконтрольний і безмежний. Дитяча частина душі розуміє — можна вередувати і «відриватися»! У відносинах ми собі такого не дозволяємо.

Коли людина прагне бути ідеальним, намагається відповідати високим стандартам і вимогам, їжа перетворюється годиною в єдину віддушину.

Вихід простий і складний одночасно: дозвольте собі бути відмінною від ідеалу і поговоріть зі своїм тілом і пообіцяйте, що будете більш дбайливо і уважно поводитися з ним.

Три корисні вправи:

«Список задоволень»

Подумайте і складіть список всього того, що в житті приносить задоволення вам і вашому тілу, крім їжі. Потім використовуйте ці знання на практиці. Може виявитися, що вам подобається масаж, ванна з ароматами, маски та обгортання, контрастний душ або танець живота.

«Я з’їм це через 7 хвилин»

Як тільки ви розумієте, що прямуєте в бік кухні, хоча зовсім не збиралися їсти найближчим часом, приступайте до виконання цієї вправи. Замість того, щоб відкрити холодильник, скажіть собі: «Я з’їм це через 7 хвилин» і тут же придумайте список справ, які ви повинні встигнути зробити за цей час. Бажання поїсти може перейти, поки ви зайняті цими справами.

«Ламаємо пусковий механізм»

Усвідомте, які новини «запускають» і доводять до кульмінації хворобливі стосунки з їжею: ПМС, відсутність можливості виспатися, образи і. т. д. Постарайтеся уникати їх або відволікатися від них у майбутньому. Якщо виявиться, що всі вони так чи інакше пов’язані з партнером, напишіть йому листа. Висловіть все, що думаєте, без цензури, не соромлячись у виразах. Не поспішайте рвати текст на дрібні частини! Натомість уявіть себе на місці партнера і спробуйте відповісти на претензії. Це допоможе зняти напругу і розібратися в ситуації. І тільки потім порвіть папір.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України