Здоров'я

Боротися з діабетом без таблеток: 5 справ, які поліпшать самопочуття

Діабет – не вирок, однак цей діагноз вимагає особливої уваги до себе, а також дотримання певних вимог у харчуванні та способі життя, щоб зберегти хороше самопочуття.

Сімейний лікар Наталія Лобода поділилася з читачами MedOboz цінними порадами, які допоможуть тримати під контролем цукор в крові і уникнути ускладнень діабету.

Щодня їжте авокадо

Небагато, всього чверть або половинку плода (можна з бутербродом або в салаті). Цей продукт містить мінімум вуглеводів, при цьому багато клітковини і мононенасичених жирних кислот.

Завдяки своєму особливому складу він нормалізує процес розщеплення вуглеводів і запобігає скачки рівня цукру в крові. Крім того, він допомагає “втихомирити” холестерин і знижує артеріальний тиск, попереджуючи серцево-судинні захворювання і ризик інсульту.

У добу робіть не менше 12 тисяч кроків

Практично в кожному телефоні є крокомір, тому саме час скористатися ним (якщо немає, то обзаведіться фітнес-браслетом). Слідкуйте, щоб у добу рівень вашої активності в кроках становив не менше 12 тисяч, тобто, пройдену відстань день дорівнювало приблизно 5 кілометрів.

Завдяки фізичній активності знижується ризик виникнення серцево-судинних захворювань, кров’яний тиск тримається в нормі, зменшується рівень холестерину, зберігається нормальна вага, а також утримується норма цукру та інсуліну.

Пийте в добу близько 2 літрів чистої води

Намагаючись тримати в нормі цукор, який при діабеті підвищується, організм витрачає багато рідини. Це призводить до зневоднення, що не відразу виявляється спрагою, при цьому може позначитися на самопочутті.

Щоб не допускати “посухи” та її наслідків, частіше пийте чисту воду. Наприклад, візьміть собі за правило кожну годину випивати по склянці.

Спіть вдосталь

Напевно всі чули про необхідність спати по 7-8 годин на добу. Для пацієнтів з діабет ця рекомендація особливо важлива.

Справа в тому, що при недосипанні посилюється апетит і нестримна тяга до вуглеводною продуктів (просто втомленому організму потрібно звідкись брати енергію), що при діабеті неприпустимо. Більш того, відсутність нормального сну призводить до набору зайвої ваги, що при діабеті погіршує стан.

Уникайте стресів

Стрес шкідливий для всіх, але при діабеті він здатний привести до стрибка рівня цукру в крові. Тому максимально уникайте нервових ситуацій (зокрема, екстремальних розваг та ігор). Також виберіть для себе прийнятну методику релаксації, яка допоможе швидко прийти в норму, якщо стресовій ситуації не вдалося уникнути.

Обов’язково проконсультуйтеся у вашого лікаря!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України