Розповідаємо, як використовується борна кислота або борний спирт у вухо, і чим відрізняються ці дві речовини.
З болем у вусі стикаються дорослі і діти. Позбутися від неприємних відчуттів у вухах допомагає 3% борний спирт. Він має антисептичну і зігріваючу дію, що дозволяє використовувати його в боротьбі із запаленнями та інфекціями.
Борний спирт в вуха: поради щодо застосування
Перш ніж розібратися в тому, як застосовувати цю речовину для лікування отиту, важливо знати, чим відрізняється борна кислота від борного спирту. Кислота є порошкоподібною речовиною білого кольору, яка не має запаху, зовні схоже на лусочки і погано розчиняється у воді.
Борний спирт являє собою борну кислоту, розчинену в 70% -ному етиловому спирті.
Не можна використовувати борний спирт всередину вуха при перфорації барабанної перетинки і порушеннях роботи нирок.
А тепер про те, скільки капати борного спирту в вухо і як це правильно робити.
Лікування починається з його підігрівання: можна підігріти всю пляшечку зі спиртом, зануривши її в гарячу воду, або прогріти в руках вже підготовлену в піпетці порцію.
Далі треба прочистити слуховий прохід, використовуючи перекис водню і ватяні палички.
Використання борного спирту здійснюється декількома способами:
1. Закапувати необхідно в положенні лежачи на боці. Борний спирт у вухо дитині закопується в кількості 3-4 крапель, дозування для дорослого – 5-6 крапель. Лежати на боці слід протягом 5-10 хвилин, після треба покласти в вушне отвір шматочок вати. Важливо лікувати таким способом обидва вуха, навіть якщо болить одне.
У перші 3-5 днів слід закопувати засіб 3 рази на день, а в наступні кілька днів можна проводити процедуру перед сном. При закапуванні можлива поява свербежу, печіння, пощипування, які пройдуть через кілька хвилин. Загальний курс терапії не повинен перевищувати більше 2 тижнів.
2. Закладання турундочек. Є більш щадним і не менш ефективним методом терапії. Для процедури береться вата, скочується в джгутик, змочується в підігрітому Борном спирті і вкладається в вушне отвір на всю ніч. Зверху турунду треба прикрити шматочком сухої вати.
3. Накладання зігріваючого компресу. Такий компрес слід застосовувати обережно, оскільки тепло протипоказано при активному розвитку запального процесу. Але одноразове використання зігріваючого компресу цілком можливо – краще робити його на ніч при сильному болі в вусі.
Можна навіть зробити такий компрес малюкові від року, якщо є впевненість, що турбує його саме вухо.
Не можна використовувати борний спирт всередину вуха при перфорації барабанної перетинки і порушеннях роботи нирок. Деякі лікарі навіть не рекомендують застосовувати речовина для дітей до 16-річного віку (хоча деякі схиляються до думки, що діткам використовувати борний спирт цілком безпечно).
Призначити ж використання речовини повинен тільки лікар після встановлення точного діагнозу. Самолікування при болю у вусі може погіршити ситуацію.
думка експерта
– Самостійно промивати вухо чим би то не було в домашніх умовах я не рекомендую, також як і використовувати для різних процедур ватяні палички. Все це може бути небезпечно. Якщо закладеність відчувається постійно, при цьому є больові відчуття, необхідно звернутися до ЛОРа. Можливо, це отит. Якщо він супроводжується свербінням, то має грибкову природу.