ЄС|NATO

Болгарія та Румунія призупинили використання вакцини AstraZeneca

Прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов тимчасово зупинив щеплення препаратом AstraZeneca доти, поки Європейське агентство з лікарських засобів не випустить письмового повідомлення, що використання цією вакцини є безпечним.

Про це повідомляє Голос українською з посиланням на Balkaninsight.

Ви знаєте, що Далай-лама вакцинувався Covishield, яка використовується також в Україні

“Поки не буде письмової відповіді від Європейського агентства з лікарських засобів, де чітко зазначено, чи можемо ми, чи не можемо ми його використовувати, ви повинні припинити його використання”, – сказав Борисов медичним працівникам під час Ради міністрів у Софії.
Раніше Румунія тимчасово припинила використання AstraZeneca, але тільки з партії ABV 2856. Це рішення було ухвалене невдовзі після того, як Італія заборонила використання препарату з цієї партії після смерті на Сицилії двох чоловіків після щеплення.

За даними Національного комітету, який координує вакцинацію в Румунії, країна до цього часу отримала 81 600 доз із цієї партії, і вже введено 77 049 доз. Решта 4257 доз потрапили в “карантин”, поки Європейське агентство з лікарських засобів не завершить розслідування, щоб встановити, чи пов’язані смерті в Італії з партією AstraZeneca.

Нагадаємо: За першу добу 45 тисяч українців записалися через Дію в лист очікування вакцинації від COVID-19 

Міністерство охорони здоров’я Молдови, яке отримало 200 000 вакцин з Румунії, запевнило громадськість, що отримані вакцини AstraZeneca не входили до партії, вилученої в Румунії.

Словенія та Хорватія продовжують вакцинацію препаратом AstraZeneca. Не ухвалювали рішення про призупинення щеплень із використанням цієї вакциною або її індійським аналогом і інші країни регіону, куди поступив цей препарат: Сербія та Боснія і Герцеговина.

Нагадаємо: Лише один укол: В США готується до використання вакцина від COVID-19 компанії Johnson & Johnson

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України