Здоров'я

Лише один укол: В США готується до використання вакцина від COVID-19 компанії Johnson & Johnson

Вакцина Johnson & Johnson COVID-19, для якої потрібен лише один укол, готується до третього дозволу на використання в США

Вакцина є третьою, що розглядається на американському ринку, і це перший доступний укол від Covid-19 в одній дозі. Як і попередні вакцини Covid-19, вони були розроблені та випробувані надзвичайними темпами.

Але є мало відповідей на те, що станеться, якщо і коли це буде дозволено. Білий дім (США) заявив у понеділок, що поки не планував розповсюдження вакцини, якщо вона отримає дозвіл. Існують неясні підсумки, скільки доз буде доступно відразу, і немає жодного слова про те, куди ці дози підуть.

Минулого тижня адміністрація Байдена заявила, що, якщо це буде дозволено, найближчими тижнями, ймовірно, будуть доступні мільйони доз. У вівторок представник компанії Джонсон і Джонсон лікар Річард Неттлз заявив, що план “полягає в тому, щоб почати доставку відразу після отримання дозволу на екстрене використання та доставити достатньо одноразових доз до кінця березня, щоб забезпечити щеплення понад 20 мільйонів американців”, до підготовлених зауважень до підкомітету Комітету палат з питань енергетики та торгівлі.

Проте дослідники клінічних випробувань впевнені, що вакцина Johnson & Johnson та буде швидко дозволена, як це сталося з вакцинами Pfizer / BioNTech та Moderna Covid-19.

“Ми сподіваємось, що це буде так само швидко, якщо не швидше”, – сказав д-р Пат Флінн з Дитячої дослідницької лікарні Сент-Джуд у Мемфісі, один із провідних слідчих судового процесу J&J.

Johnson & Johnson офіційно попросив FDA отримати дозвіл на екстрене використання 4 лютого. Додавання третьої вакцини до суміші, зокрема вакцини, яка потребує лише однієї дози, додало б зусиль щодо вакцинації в США як щодо пропозиції, так і гнучкості.

“Здавалося, це дійсно добре спрацювало у запобіганні найважчій формі захворювання”, – сказав д-р Джефф Карсон, який керував випробуванням у Rutgers Biomedical and Health Sciences. У його складі, другому за величиною, J & J, було понад 800 добровольців. “Нам не показали жодних даних про побічні ефекти від компанії, але, на мій погляд, це зовсім не велика проблема”.

Карсон сказав, що хоче бачити більше даних про вакцину; подробиці про те, що було подано до FDA, повинні бути доступні в Інтернеті не пізніше середи, повідомляє агентство.

Чим відрізняються вакцини

У п’ятницю комітет FDA розгляне будь-які потенційні проблеми безпеки. Наприклад, з вакцинами Moderna та Pfizer комітет задавав питання щодо декількох випадків важкої алергічної реакції на ці вакцини. Важкі побічні реакції були надзвичайно рідкісними.
Комітет також розгляне, наскільки ефективною є вакцина. Згідно з проміжними результатами Johnson & Johnson, дані показали, що вакцина на 66% ефективно запобігає помірному та тяжкому перебігу захворювання. Вакцина в цілому ефективна на 85% у запобіганні госпіталізації та на 100% у запобіганні смерті у всіх регіонах, де вона тестувалась.

Чи настав час відкласти другі дози вакцин проти коронавірусу?

Ефективність проти помірного та тяжкого перебігу захворювання варіювалась від однієї країни до іншої: 72% у США, 66% у Латинській Америці та 57% у Південній Африці. Це вимірювали, починаючи через місяць після пострілу.

Експерти заявляють, що відмінності в регіональній ефективності частково можуть бути обумовлені кількістю варіантів в обігу.

У південноафриканському відділі клінічного випробування більшість випадків були пов’язані з варіантом, відомим як B.1.351, який є більш трансмісивним і має мутації, які роблять його менш сприйнятливим до імунної відповіді антитіл – включаючи антитіла, які спонукається вакцинацією.

Хоча вакцина Pfizer показала ефективність 95% для запобігання симптоматичній інфекції Ковіда після того, як людина отримала дві дози, а вакцина Moderna була ефективною на 94,1%, вчений сказав, що нечесно порівнювати вакцини, оскільки вони не тестувались одна проти одної.

Вакцини Pfizer та Moderna, з такою майже однаковою ефективністю, були випробувані приблизно в той же час. Вакцина J&J була протестована через кілька місяців, коли циркулювало більше варіантів.

“Я думаю, зрештою, ми не знаємо, чи один кращий за інший”, – сказав Карсон.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України