Авторські статті

Бойовики НЗФ продовжують застосовувати озброєння калібром понад 100-мм, у тому числі РСЗВ БМ-21 «Град»

1ьогодні, 10 грудня, у ході щоденного брифінгу, характеризуючи ситуацію вздовж лінії розмежування сторін, керівник української сторони СЦКК генерал-лейтенант Андрій Таран, поінформував представників СММ ОБСЄ про те, що попри значні зусилля, які докладаються українською стороною для дотримання режиму «тиші» на лінії зіткнення, бойовики незаконних збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей (НЗФ ОРДО/ОРЛО) продовжують нахабно порушувати режим припинення вогню.

Обстановка уздовж лінії розмежування сторін за минулу добу залишалася досить напруженою. За цей період українською стороною СЦКК зафіксовано 12 порушень, що стосується застосування озброєння, яке мало бути відведено згідно «Додатку № 2 к Доповненню до Комплексу заходів з виконання Мінських угод» від 12.02.2015 року.

При цьому, бойовики НЗФ ОРДО/ОРЛО вже другу добу поспіль застосовують «Гради». Так, в 23.30 9 грудня 2015 року було зафіксовано застосування бойовиками ОРДО реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» по позиціях ЗС України в районі населених пунктів Кураховка та Олександропіль з боку населеного пункту Старомихайлівка. Місце розриву снарядів було обстежено українськими спостерігачами СЦКК та представниками СММ ОБСЄ.

Також вчора був зафіксований один постріл з танка у бік позицій ЗС України в районі населеного пункту Красногорівка. Внаслідок цього пострілу зруйновано житловий фонд та пошкоджено лінію високовольтних передач по вулиці Маяк Ілліча. Факти застосування забороненого озброєння бойовиками було також підтверджено представниками СММ ОБСЄ.

Велике занепокоєння викликає серед іншого, продовження активного використання непідконтрольної частини українсько-російського кордону для забезпечення зовнішньої підтримки НЗФ ОРДО / ОРЛО.

За наявною інформацією, протягом останнього тижня на залізничну станцію «Краснодон», місто Суходільськ ОРЛО, зафіксовано прибуття з території РФ двох ешелонів з військовою технікою та боєприпасами.

У зв’язку з цим, українську сторону продовжують турбувати випадки недопуску спостерігачів СММ ОБСЄ до українсько-російського кордону в районі пропускного пункту Ізварине, через який постійно здійснюється доставка військової техніки, особового складу та матеріально-технічних засобів з території Російської Федерації, що було зафіксовано 8 грудня 2015 року у звіті СММ ОБСЄ від 09.12.2015 року. Попри зазначене, українська сторона вважає за доцільне розглянути можливість установки камери спостереження ОБСЄ для здійснення постійного моніторингу ситуації.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.